Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Polijas valdība un ogļraču arodbiedrības vienojas līdz 2049.gadam pakāpeniski atteikties no ogļu izmantošanas

Polijas valdība un ogļraču arodbiedrības piektdien vienojušās līdz 2049.gadam pakāpeniski atteikties no ogļu izmantošanas valstī.

Šī vienošanās palīdzēs Polijai sasniegt Eiropas Savienības (ES) noteiktos mērķus attiecībā uz ietekmes uz klimatu mazināšanu.

Varšava iepriekš bija noraidījusi pašreizējo ES plānu, kas paredz, ka līdz 2050.gadam jāsasniedz oglekļa dioksīda emisijas neitralitāte, apgalvojot, ka tai nepieciešams vairāk laika šīs pārejas īstenošanai.

Polija pagājušajā nedēļā arī pauda satraukumu par ES priekšlikumu līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 55% līdz šim iecerēto 40% vietā.

80% Polijas enerģētikas vajadzību nodrošina ogles, un Polija ir to Eiropas Savienības (ES) valstu vidū, kas vislielākā mērā ir atkarīgas no ogļu izmantošanas. Polijā ir 80 000 ogļraču.

Taču arodbiedrības piekritušas valdības plānam, kas paredz, ka ogļu nozare tiks atbalstīta ar subsīdijām līdz 2049.gadam, kad tiks slēgta pēdējā ogļu raktuve.

Arodbiedrības iepriekš vēlējās, lai valdība laiku, līdz kuram notiks pakāpeniska atteikšanās no ogļu izmantošanas, atvirza no 2050. uz 2060.gadu, un brīdināja ka steigā veiktai raktuvju slēgšanai būs katastrofālas ekonomiskās un sociālās sekas.

Top komentāri

Poļgļracis
P
Ir gadījies ziemā pabūt Polijas dienvidos. Ciematos reti pretīga pelēka migliņa, īpasi naktīs. Laikam sildās ar oglēm pani ...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits