Itālijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis 34 000, un tā pasaulē ir viena no koronavīrusa pandēmijā vissmagāk cietušajām valstīm.
Vecākā prokurore Marija Kristina Rota un viņas komanda cenšas viest skaidrību par to, kāpēc stingrs karantīnas režīms, krīzei sākoties, Bergamo provinces Nembro un Alcano pilsētās netika noteikts laicīgāk.
Kā pieļauj eksperti, ja karantīnas režīms būtu ieviests agrāk, būtu izdevies glābt daudzas dzīvības.
Rotas komanda jau tikusies ar vairākām augstām amatpersonām Lombardijā, kas skaidrojušas, ka lēmumi par atsevišķu rajonu slēgšanu bijuši atkarīgi no Romas.
Konte iebildis, norādot, ka jautājums par atsevišķu rajonu slēgšanu, kur epidēmijas uzliesmojums sākās februāra beigās un marta sākumā, bija jāizlemj reģioniem.
"Ja Lombardija to būtu gribējusi, tā Nembro un Alcano būtu pasludinājusi par sarkanajām zonām," sacīja premjers.
Pirmā pilsēta, kur jau 21.februārī tika noteikta karantīna, bija Kodonjo, kas atrodas aptuveni stundas brauciena attālumā uz dienvidiem no Nembro un Alcano .
Vēl deviņās citās pilsētās līdzās Kodonjo tika noteikts karantīnas režīms, vēl pirms 8.martā tas tika izsludināts visā Lombardijā un trijos kaimiņu reģionos.
Konte izsludināja karantīnu visas valsts mērogā 10.martā.
Ceturtdien premjers atzinīgi izteicās par Bergamo izmeklēšanu un norādīja, ka "nebūt nav uztraucies".
"Es godīgi izklāstīšu visus faktus, ko es zinu," sacīja premjers. "Visas izmeklēšanas tiek vērtētās pozitīvi. Pilsoņiem ir tiesības zināt, un mums ir tiesības atbildēt."
Piektdien Bergamo prokurori iztaujāja arī veselības ministru Roberto Sperancu un iekšlietu ministri Lučianu Lamorgēzi.
Nesaistīti ar Rotas izmeklēšanu Bergamo provincē aptuveni 50 koronavīrusa upuru ģimenes locekļi trešdien iesniedza sūdzības. Itālijā tā ir pirmā kolektīvā sūdzība saistība ar varasiestāžu soļiem Covid-19 krīzes apstākļos.
reptilis