Rajevs ir pārliecināts, ka tuvākajā laikā plaša mēroga ukraiņu uzbrukums visā frontes līnijā nav iespējams, un tie cilvēki, kuri spekulē par šādām iespējām, "absolūti neko nesaprot".
"Pagaidām nav nekādu priekšnosacījumu plaša mēroga Ukrainas spēku pretuzbrukumiem visā frontē. Patlaban ukraiņi ar grūtībām notur fronti, līdz ar to - par kādiem plaša mēroga pretuzbrukumiem var būt runa? Tam ir jāattīstās. Vēl vairāki mēneši paies. Turklāt situācijai ir jāattīstās Ukrainai par labu, lai viņi varētu kādas tādas darbības uzsākt," norādīja Rajevs.
Runājot par priekšnosacījumiem, kas ļautu veikt šo pretuzbrukumu visā frontes līnijā, Rajevs norādīja, ka krievu uzbrukumam ir pilnībā jāzaudē sava jauda, viņiem būtu jāpāriet pie aizsardzības un jāturpina zaudēt kaujās. Tikai tad Ukraina iegūtu kaut kādu pārākumu. Patlaban tehniskais nodrošinājums joprojām ir par labu Krievijai, artilērija un aviācija vēl joprojām ir par labu agresoram.
"Kad šajās tehniskajās jomās situācija mainīsies kaut nedaudz par labu Ukrainas spēkiem, tad tikai varētu runāt par nopietniem pretuzbrukumiem," piebilda Rajevs.
Lai arī Rietumvalstu paziņojušas par plašākām bruņojuma piegādēm Ukrainai, patlaban ukraiņiem bruņojums ir piegādāts pārāk maz, jo piegādes prasa pietiekami ilgu laiku. Piemēram, ukraiņiem ASV piegādājušas 90 haubices "M777", kas ir salīdzinoši nedaudz, jo Ukrainai pirms kara bija pašai savas 2500 artilērijas sistēmas.
"Jāsaprot, ka tie nav samērāmi skaitļi. [Rietumu piegādes] pagaidām palīdz un ļauj aizvietot zaudētos ieročus, taču tas nav pietiekami, lai kardināli mainītu situāciju par labu. Poļu tanki, ASV artilērija ļauj veiksmīgi aizstāvēties, bet, lai pārietu pie nopietnām uzbrukuma operācijām, ir vajadzīgas nopietnākas izmaiņas nekā tas, kas notiek patreiz," uzsvēra Rajevs.
Rajevs skaidroja, ka artilērijas kaujās ļoti būtiski nevis šaut pa pretinieka kājniekiem, bet iznīcināt pretinieka artilēriju, un te ir svarīgas radaru sistēmas. Tāpat ļoti palīdz speciālie izlūkošanas droni, kas norāda uz pretinieka pozīciju atrašanās vietām.
Tāpat nedrīkst aizmirst gaisa spēku lomu karadarbībā. "Laikam kaut kādus lidaparātus ukraiņi saņem no rietumiem, jo redzam, ka gaisa spēki cīnās un viņiem ir lidmašīnas. Vienlaikus sagatavot pilotus, kas reāli gatavi karot un uzvarētu ar citām lidmašīnām, ir grūti un to nav iespējams organizēt īsā laikā. Bija izskanējusi informācija, ka ukraiņi tiek apmācīti lidot ar ASV lidmašīnām, taču no apmācību brīža līdz karošanai paies vēl ilgāku laiks," skaidroja Rajevs.
Runājot par gadalaika maiņas ietekmi uz karošanu un ukraiņu spējām šādos apstākļos, Rajevs norādīja, ka šī situācija ir kā "koks ar diviem galiem", jo arī pretiniekam pavasara iestāšanās dod priekšrocības sekmīgāk maskēties. Kā piemēru Rajevs minēja kādu pilsētu Ukrainā, kurai blakus ir mežs, ko Krievijas armija varētu izmantot uzbrukumu veikšanai.
"Gadalaika maiņai ir gan plusi, gan mīnusi. Tas viss atkarīgs no tā, kā konkrētais komandieris uz vietas to visu varēs pagriezt par labu, vai arī var gadīties - sev par sliktu. Nevar pateikt, ka pavasaris viennozīmīgi ir par labu tikai ukraiņu spēkiem. Jā, šādā gadalaikā vieglāk uzbrukt apgādes kolonnām, arī diversijas grupām ir vieglāk darboties, bet vienlaikus jāsaprot, ka diversijas grupas ir arī pretiniekiem. Tieši tādā pašā veidā arī pretinieks mēģinās izmantot šīs priekšrocības sev par labu," atzīmēja Rajevs.
Lai arī sākusies rūpnīcas "Azovstaļ" aizstāvju izvešana uz Krievijas karaspēka kontrolēto teritoriju, patlaban vēl nevarot uzskatīt, ka "Azovstaļ", kas bija pēdējais Ukrainas noturētais objekts Mariupolē, būtu ieņemts.
"Nepārbaudīta informācija liecina, ka atsākušās apšaudes rūpnīcā. Pagaidām izskatās, ka visi ukraiņu karotāji nav iznākuši un ļoti, iespējams, ka viņi nemaz nenāks ārā," skaidroja Rajevs, pēc kura vārdiem, no militārā viedokļa karošana "Azovstaļ" "nebija jēdzīga jau vairākas nedēļas". "Tas bija absolūti skaidrs, ka rūpnīcas aizstāvju situācija bija bezizejas un viņi vienkārši pretojas, jo nevēlas padoties gūstā. Šajā gadījumā rūpnīcā palikušie cīnīsies līdz beigām," lēsa eksperts.
Jau ziņots, ka saskaņā ar ASV Aizsardzības ministrijas secinājumiem Krievija pēdējā laikā samazinājusi savas militārās darbības mērogu Ukrainā, kas varētu liecināt par Kremļa ambīciju mazināšanos.
Arī Lielbritānijas izlūkdienesti nesen ziņoja, ka Krievijas uzbrukumi Ukrainas austrumos ir zaudējuši tempu un to nevarēs atgūt vismaz mēnesi, bet vienlaikus pieaug sistēmiskas un īstermiņā neatrisināmas problēmas turpināt uzbrukumu Donbasam.
Tikmēr pirmdien Ukrainas amatpersonas paziņoja, ka sākta Ukrainas karavīru evakuācija no "Azovstaļ". Ukrainas karavīri tiek izvesti uz Krievijas okupētajām teritorijām, taču pēc Ukrainas amatpersonu teiktā, evakuētos "Azovstaļ" aizstāvjus vēlāk paredzēts apmainīt pret Ukrainas sagūstītajiem Krievijas karavīriem.