Sadursmēs vairāki desmiti cilvēku ievainoti, bet aptuveni 20 protestētāji ir aizturēti.
Sadursmēs ar policiju iesaistījās tūkstošiem cilvēku. Policija pielietoja pret protestētājiem asaru gāzi, bet protestētāji apmētāja likumsargus ar akmeņiem, pudelēm, olām un petardēm. Tika dedzinātas arī policijas automašīnas un atkritumu urnas.
Ziņu aģentūra AP vēsta, ka sadursmēs bijuši iesaistīti arī ekstrēmisti, kas saistīti ar galēji labējiem grupējumiem. Tomēr starp protestētājiem bija visa politiskā spektra pārstāvji, sākot no labējiem un beidzot ar kreisajiem
Vardarbīgas sadursmes notika arī pie valsts televīzijas ēkas.
Protesti sākās pāris stundas pēc Serbijas prezidenta Aleksandra Vučiča paziņojuma, ka epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās dēļ nedēļas nogalē no jauna tiks noteikta komandantstunda un atjaunoti citi ierobežojumi.
Šī būs pirmā reize kopš maija sākuma, kad Serbijā noteikta komandantstunda.
Vučičs otrdien sacīja, ka slimnīcas Belgradā ir gandrīz pilnas, un norādīja, ka galvaspilsētā situācija ir sevišķi smaga.
Taču sašutušie protestētāji tā dēvētā infekcijas otrā viļņa izraisīšanā vaino pašu Vučiču, kurš priekšlaicīgi atcēlis sākotnējos ierobežojumus pirms jūnijā notikušajām vēlēšanām.
Opozīcija vēlēšanas boikotēja, un pārliecinošu uzvaru tajās guva prezidenta pārstāvētā Serbijas Progresīvā partija (SNS).
Serbijas policijas priekšnieks Vladimirs Rebičs valsts televīzijai atklāja, ka mazākas demonstrācijas notikušas arī citās Serbijas pilsētās.
Vēlāk viņš pavēstīja, ka sadursmēs ievainoti 43 policisti un 17 demonstranti, bet 23 protestētāji aizturēti. Nekārtībās cietuši arī trīs policijas zirgi.
Jaunais vīrusa uzliesmojums sācies aptuveni astoņas nedēļas pēc tam, kad Serbija sāka atcelt ierobežojumus, ko bija noteikusi cīņā ar jauno koronavīrusu.
Pagājušajā nedēļā Serbijā katru dienu tika reģistrēti 250 līdz 350 jauni inficēšanās gadījumi.
Serbijā kopumā no Covid-19 miruši 330 cilvēki. 110 pacienti atrodas kritiskā stāvoklī.