Fico, kura valsts līdz gada beigām pildīja ES rotējošās prezidentūras pienākumus, brīdināja par iespaidu uz vienoto valūtu.
"Es aicinu ES līderus izbeigt tādas avantūras kā britu un itāļu referendumi (..) iekšpolitikas jautājumos, kas rada draudus ES," žurnālistiem sacīja premjers.
"Lielbritānija nav eirozonas valsts, Itālijai ir milzīga ietekme uz banku sektoru, eiro," brīdināja Fico.
"Kas notiks, ja Itālijā būs referendums par eiro un Itālijas pilsoņi nolems, ka viņi negrib eiro," Fico teikto citē ziņu aģentūra Reuters.
Lielbritānija referendumā jūnijā nobalsoja par izstāšanos no ES, bet Itālijas bijušais premjerministrs Mateo Renci decembrī sarīkoja referendumu par konstitūcijas reformām, kurā viņš zaudēja. Rezultātā Renci bija spiests atkāpties, eirozonas trešajā lielākajā ekonomikā radot politisko neskaidrību.
Francijas Nacionālās frontes līdere Marina Lepēna solījusi sarīkot referendumu par valsts turpmāko palikšanu ES, ja viņa gūs uzvaru prezidenta vēlēšanās.
Arī Austrijas galēji labējā Brīvības partija spēlējas ar ideju par referendumu, kurā tiktu lemts par valsts tālāko dalību ES.
Arī pašā Slovākijā pretimigrācijas partija "Mūsu Slovākija" vēlas panākt valsts izstāšanos no ES un ir sākusi vākt parakstus, lai šajā jautājumā tiktu sarīkots referendums.