Vācijas tiesa ceturtdien nolēma, ka Pudždemonu nevar izdot Spānijai saistībā ar apsūdzībām dumpī, jo analoģiskas apsūdzības Vācijā par nodevību paredz, ka apsūdzētais ir pastrādājis vardarbību.
Tiesa gan norādīja, ka teorētiski būtu iespējama izraidīšana saistībā ar apsūdzībām par valsts naudas neatbilstošu tērēšanu, bet šajā jautājumā lēmums vēl ir jāpieņem.
Līdz lēmuma pieņemšanai tiesa nolēma atbrīvot bijušo Katalonijas premjerministru no apcietinājuma pret drošības naudu.
Pudždemonam arī reizi nedēļā jāierodas policijā, jāinformē varasiestādes par savu atrašanās vietu, turklāt viņš nedrīkst pamest Vāciju.
Pudždemons 25.martā tika aizturēts Vācijā, kur viņš bija iebraucis no Dānijas, atrodoties ceļā uz Beļģiju.
Reaģējot uz Vācijas tiesas lēmumu, Spānijas prokuratūra paziņoja, ka izpētīs iespēju vērsties ES Tiesā, lai aizsargātu Eiropas tiesību sistēmu.
Pudždemons Spānijā ir apsūdzēts par dumpi un par sabiedrisko līdzekļu izšķērdēšanu, organizējot Katalonijas neatkarības referendumu.
Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.
Glābjoties no aizturēšanas, Pudždemons pēc viņa valdības atlaišanas aizbēga uz Beļģiju, bet Katalonijā palikušie viņa administrācijas locekļi, arī vicepremjers Urials Džunkerass, tika aizturēti un ievietoti apcietinājumā.
Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu, un pretstāve starp Barselonu un Madridi turpinās.
ES - bankrotējusi organizācija
tiesnesi ziepēs