No 14 uz 16 gadiem paaugstināts minimālais vecums, kas tika atļauts izņēmuma gadījumos ar tiesneša piekrišanu, bet vispārējais minimālais vecums, lai stātos laulībā, paliks 18 gadi.
Līdzšinējais minimālais vecums Spānijā bija viens no mazākajiem Eiropā.
Spānijas konservatīvā valdība paaugstināja arī vecumu, kad persona ir tiesīga stāties dzimumattiecībās no 13 uz 16 gadiem, taču dekriminalizēja dzimumattiecības pusaudžu starpā. Pasākuma mērķis ir apkarot pedofiliju.
Likums centīsies apturēt "pāri darījumus, attiecības, kas nav starp diviem vienlīdzīgiem", norādīja Veselības ministrijas pārstāve Salome Adrohere.
Laulības mazgadīgo starpā Spānijā kļūst arvien retākas.
Piemēram, 2014.gadā notika tikai vienas laulības, kurās bija iesaistīta persona, kas jaunāka par 15 gadiem, liecina Nacionālā Statistikas institūta dati.
Arī čigānu kopiena, kuru savulaik raksturoja agras precības, lielā mērā šo praksi atmetusi, atzina Madrides Romu asociācijas pārstāvis Manuels Gonsaless.
"Pirms kādiem 50 vai 60 gadiem 14 gadus vecie tika uzskatīti par vīriem. Viņi strādāja, lai atbalstītu ģimeni, viņiem nebija bērnības," viņš piebilda sarunā ar aģentūru AFP. "Pēdējos 20 vai 30 gados lietas ir ļoti mainījušās."
Šodien vidējais laulībā stāšanās vecums čigānu kopienās ir 16 līdz 20 gadi sievietēm un 18 līdz 22 gadi vīriešiem, liecina Spānijas Romu fonda dati.