"Eiropas Savienības mērķis ir sniegt atbalstu Ukrainas stabilitātes nodrošināšanai un izaugsmei. Šodien tika parakstīta asociācijas līguma politiskā sadaļa, nolemts Ukrainai piešķirt 1,6 miljardus lielu finansiālo atbalstu, kā arī atvērt tirgu Ukraiņu precēm nepiemērojot tarifus. No otras puses – atbalstot Ukrainu, mēs nevaram izvairīties no pašreizējās situācijas, no tā, kāpēc šāds stāvoklis ir izveidojies. Eiropas Savienība uzskata, ka referendums, kas notika Krimā, nav leģitīms, līdz ar to arī visi turpmākie Krievijas lēmumi, kas pieņemti attiecībā uz Krimu, nav leģitīmi. Eiropas Savienība neaprobežojas tikai ar nosodījumu, bet personu saraksts, kurām ir ierobežojums apmeklēt Eiropas Savienības valstis, kā arī iesaldēti banku konti, tika papildināts ar vēl 12 politiskām un militārām amatpersonām," teica Straujuma.
Eiropadomē bijušas ļoti ilgas diskusijas par tālākajām darbībām. EP uzdeva Eiropas komisijai (EK) izvērtēt iespējamos priekšlikumus tālākām sankcijām, ja tādas būs nepieciešamas.
EK lūgts izvērtēt arī Krimas anektēšanas juridiskās sekas, kā arī noteikt ekonomiskos ierobežojumus – aizliegt eksporta un importa sadarbību ar Krimu.
Piektdien Eiropadomē runāts arī par Moldovas un Gruzijas asociācijas nolīgumiem un pieņemts lēmums paātrināt asociācijas līguma noslēgšanu ar Moldovu.
Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien parakstīja likumus par Krimas aneksiju.