Par šādu aizliegumu nobalsojuši vairāk nekā 66% referenduma dalībnieku, liecina provizoriskie rezultāti.
Pērn Sanktgallenes kantona parlaments pieņēma likumu, kas liedz sabiedriskā vietā atrasties seju aizsedzošā apģērbā, ja tā tiek apdraudēts sabiedriskais vai reliģiskais miers, kas tiktu izvērtēts katrā konkrētā gadījumā. Par šī aizlieguma pārkāpšanu paredzēts naudassods.
Taču sociālistu, zaļo un zaļo liberāļu jaunatnes organizācijas, kas iebilst pret aizliegumu, savāca nepieciešamos 4000 parakstus, lai par šo jautājumu tiktu sarīkots referendums.
Aizlieguma kritiķi norāda, ka aizliegumu būs sarežģīti īstenot, jo likums pieļauj plašas interpretācijas par to, kas uzskatāms par sabiedriskā vai reliģiskā miera apdraudēšanu. Savukārt konservatīvie musulmaņi ir nobažījušies, ka likums var tikt izmantots, lai aizliegtu sievietēm sabiedriskās vietās valkāt parandžas.
Citā Šveices kantonā - Tičīno - aizliegums aizsegt seju pēc pieņemšanas referendumā stājās spēkā 2016.gadā. Savukārt Glarusas kantonā šāds aizliegums referendumā pērn tika noraidīts.
Seju aizsedzoša apģērba jautājums pēdējos gados Šveicē izraisījis aktīvas debates.
Pagājušajā gadā Šveices federālais parlaments noraidīja likumprojektu šādu aizliegumu ieviest visā valstī. Tomēr jautājums galu galā nonāks līdz balsojumam federālajā referendumā, jo labējā Šveices Tautas partija ir savākusi referenduma ierosināšanai nepieciešamos 100 000 parakstu.
Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka vairāk nekā 70% Šveices iedzīvotāju atbalsta aizliegumu valkāt seju aizsedzošu apģērbu.