Iniciatīvas atbalstītāji vēlas nodrošināt, ka Šveices konstitūcijai ir prioritāte pār starptautiskajām tiesībām un starptautiskiem līgumiem gadījumos, kad tie nonāk konfliktā.
Labējās Šveices Tautas partijas atbalstītā iniciatīva, ja tiktu apstiprināta, liktu Šveicei no jauna pārskatīt un noslēgt starptautiskus līgumus, kas ir pretrunā ar tās konstitūciju, un, ja nepieciešams, anulēt šos līgumus. Šveicei arī būtu jāapstiprina referendumā visi turpmākie starptautiskie līgumi, ko tā noslēgtu.
Šveices Tautas partija apgalvo, kas tas stiprinās Šveices tiešās demokrātijas sistēmu, nodrošinot, ka vēlētājiem pieder gala vārds.
Taču Pilsoniskās sabiedrības savienība, ko veido aptuveni 120 nevalstiskās organizācijas, uzskata to par mēģinājumu maldināt vēlētājus.
Savienība savu kampaņu pret iniciatīvu sāka pirmdien Bernē, izmantojot lielu koka zirgu kā simbolu slēptajam kaitējumam, ko šī iniciatīva var nodarīt.
Pilsoniskās sabiedrības savienība apgalvo, ka Šveices Tautas partija vēlas, lai Šveice izstājas no Eiropas Cilvēktiesību konvencijas, un likvidēt tiesiskos šķēršļus tādu iniciatīvu pieņemšanai, kas diskriminē minoritātes.
"Izmantojot viltus "pašnoteikšanās" karogu, iniciatīvas atbalstītāji vēlas uzbrukt mūsu demokrātijas pamatiem," uzsvēra Pilsoniskās sabiedrības savienības līdere Andrea Hubere.
"Sakot "jā" iniciatīvai, mūsu konstitūcijā tiks ielaists Trojas zirgs, atverot vārtus un durvis patvaļībai un diskriminācijai," viņa piebilda.
Pilsoniskās sabiedrības savienība arī publiskojusi satīrisku video, kurā attēloti Šveices Tautas partijas līderi, gaidām Trojas zirga iekšpusē, kad viņi varēs sākt uzbrukumu pilnīgi visam, sākot no Federālās augstākās tiesas un beidzot ar "dīvainām sieviešu organizācijām, neīstiem šveiciešiem un koku apskāvējiem".
Šveices valdība un parlaments apgalvo, ka starptautiskās vienošanās, ko Šveice ir noslēgusi, nodrošina pārticību un stabilitāti, un iniciatīva grautu uzticību Šveicei starptautiskā līmenī.
Šveices Tautas partija savukārt apgalvo, ka politiskā elite uzskata starptautiskās vienošanās par pārākām pār Šveices likumiem un valdība nav spējusi īstenot tautas gribu.
Partija kritizēja valdību, ka tā nav pilnībā īstenojusi 2014.gada referendumā apstiprināto iniciatīvu migrācijas ierobežošanai, jo tā ir pretrunā Šveices brīvās kustības līgumam ar ES.
Labējā partija arī pārmeta valdībai, ka tā mīkstinājusi 2010.gadā referendumā pieņemto iniciatīvu, kas paredzēja deportēt ārvalstu pilsoņus, kuri atzīti par vainīgiem smagos noziegumos.
Nesen veikta aptauja liecina, ka 39% Šveices vēlētāju atbalsta pašnoteikšanās iniciatīvu, bet 55% ir noskaņoti pret to.
reptilis
ļuļa
hmm