"Ungārijas valdība šodien [piektdien] iekļaujoties noteiktajā termiņā, iesniedza Eiropas Komisijai savas atbildes par trīs likuma pārkāpumu procedūrām, kas tika sāktas janvārī," teikts Ungārijas valdības piektdien izplatītajā paziņojumā.
"Premjerministrs Viktors Orbāns personīgi šos jautājumus pārrunāja ar EK prezidentu Žozē Manuelu Barrozu," norādīts Ungārijas valdības paziņojumā, kurā uzsvērts, ka "vēstule atspoguļo šo konsultāciju rezultātu".
Orbāns iepriekš intervijā Ungārijas radiostacijai atzina, ka sagaida, ka sarunas ar Briseli būs "relatīvi vienkāršas".
"Kad Brisele saņems mūsu atbildi, ja nebūs lielu viedokļu atšķirību, valdība nekavējoties parlamentā iesniegs grozījumu priekšlikumus," viņš pastāstīja.
EK pagaidām nav apstiprinājusi Ungārijas atbilžu saņemšanu, bet Barrozu pārstāve sacīja, ka "pret tām izturēsimies kā pret ārkārtīgi svarīgu jautājumu, tās iztulkosim un veiksim juridisko analīzi pirms turpmākas rīcības".
Ungārijas konservatīvā valdība izpelnījās starptautisku kritiku, kad 1.janvārī spēkā stājās jaunā konstitūcija, kurā saskatāma virzība uz autoritārismu valstī
Barrozu 18.janvārī paziņoja, ka no Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna ir saņēmis solījumu grozīt vairākus likumus, kas, pēc EK uzskata, neatbilst demokrātijas normām. Dienu iepriekš EK sāka pārkāpumu procedūru, un Ungārijai tika dots mēnesis laika līdz 17.februārim, lai veiktu grozījumus attiecīgos likumos.
Eiropas Parlaments ceturtdien lūdza Pilsonisko brīvību, taisnīguma un iekšlietu komisijai izmeklēt Ungārijas un EK nesaskaņas.
1.janvārī Ungārijā stājās spēkā konstitūcijas grozījumi un daži jauni likumi, kurus opozīcija Ungārijā un vairāki ES politiķi raksturo kā cilvēktiesības ierobežojošus un tādus, kas valsts pārvaldē ievieš autoritāra režīma iezīmes.
Grozījumi dod valdībai lielākas iespējas kontrolēt centrālo banku un tiesas. Konstitūcija arī noteic, ka laulība ir vīrieša un sievietes savienība, bet cilvēka dzīve sākas kopš bērniņa ieņemšanas brīža.
Tomēr par galveno jaunās konstitūcijas problēmu analītiķi nosauc iespēju, ka valdošā partija "Fidesz" varēs kontrolēt galvenās valsts institūcijas, piemēram, budžetu pārraugošo Fiskālo padomi, arī pēc tās valdības pilnvaru termiņa beigām, kas būs 2014.gadā.