Vācijā šobrīd likums nosaka, ka sekss starp brāli un māsu var tikt sodīts ar divu gadu cietumsodu vai naudas sodu.
Ētikas padome izskatīja šo jautājumu, jo atklājās, ka Vācijas pilsētā Leipcigā dzīvo kāda māsa un brālis, kuriem kopā ir četri bērni. Patriks Štibings un viņa māsa Sūzana iepazinās jau pieauguši.
Viņi arī 2012.gadā vērsās Eiropas Cilvēktiesību tiesā, lai viņu attiecības tiktu atzītas, bet tā atbalstīja Vācijas tiesas lēmumu sodīt brāļa un māsas neatļautās attiecības, uzsverot, ka starp Eiropas Padomes dalībvalstīm nav vienprātības šajā jautājumā.
Toties Vācijas ētikas padome uzskata, ka likumam nevis jācenšas noteikt visus morālos standartus, bet gan jāpasargā cilvēki no tādiem noziegumiem kā vardarbība vai seksuāla uzmākšanās, un par šādiem noziegumiem valsts likumā jau ir noteikti attiecīgi sodi. Padome arī uzsvēra, ka incesta gadījumi Rietumu sabiedrībā ir ļoti reti, taču cilvēki, kas izdarījuši šo šķietamo "noziegumu", spiesti dzīvot bailēs no apsūdzībām.
Vācijas kancleres Angelas Merkeles konservatīvās parlamenta grupas juridisko lietu eksperte Elizabete Vinkelmeijere-Bekere kritizēja ētikas padomes nostāju, sakot, ka šis ieteikums dod "nepareizu signālu".
Eiropas valstīs atšķiras likuma pieeja incesta jautājumam. Spānijā un Francijā brāļa un māsas seksuālas attiecības nav sodāmas, ja vien nav runa par izvarošanu vai uzmākšanos, toties Vācijā, Lielbritānijā, Dānijā, Grieķijā un Šveicē incests ir aizliegts ar likumu.