"Ar dziļu nožēlu un negribīgi iesniedzu savu pieteikumu par atkāpšanos no premjerministra vietnieka amata, kas stājas spēkā plkst.17 (plst.19 pēc Latvijas laika," paziņoja Makginess.
Viņa demisija vairo spiedienu uz Ziemeļīrijas premjeri Arlīnu Fosteri, kura pārstāv Demokrātisko unionistu partiju (DUP). Arvien skaļāk izskan prasības arī viņai atkāpties, uzņemoties atbildību par paviršo atjaunojamās enerģijas projektu, kurā izšķiesti valdības līdzekļi.
"Sinn Fein necietīs Arlīnas Fosteres un DUP augstprātību," norādīts Makginnesda paziņojumā.
Lai valdība nekristu, Sinn Fein būtu jāizvirza cita kandidatūra Makginesa vietā, taču nacionālisti jau paziņojuši, ka to nedarīs.
Vienošanās par varavīksnes valdības izveidi tika parakstīta 1998.gadā un pielika punktu desmitgadēm ilgušajam vardarbīgajam Ziemeļīrijas starpkopienu konfliktam, kas prasīja 3500 dzīvības.
Taču Ziemeļīrijas reģionālā valdība sirgst ar hronisku nestabilitāti, jo pretrunas starp unionistiem un nacionālistiem joprojām pastāv. Kamēr DUP ir stingri apņēmusies saglabāt Ziemeļīriju Lielbritānijas sastāvā, Sinn Fein vēlas provinces pievienošanos Īrijai.
Ziemeļīrijas valdība uz sabrukuma sliekšņa
Ziemeļīrijas reģionālā valdība nonākusi uz sabrukuma sliekšņa pēc vicepremjera Mārtina Makginnesa paziņojuma par demisiju. Makginess pārstāv īru nacionālistu partiju Sinn Fein, un pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados viņš komandēja nacionālistu bruņoto grupējumu Īru republikāņu armija (ĪRA).
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.