Kā Ļitviņenko, tā Perepiļičnijs snieguši liecības Eiropas prokuroriem par saitēm starp Krievijas amatpersonām un organizēto noziedzību.
Perepiļičnijs nomira pēc tam, kad 2012.gadā līdzās savai mājai Sarejā, netālu no Londonas, pēkšņi bija zaudējis spēkus.
Sākotnēji tika uzskatīts, ka Perepiļičnijs miris dabīgā nāvē, tomēr vēlāk viņa vēderā tika konstatētas gelzemija indes paliekas.
Septembrī plānotā izmeklēšana tika atlikta, lai varētu tikt veiktas papildu analīzes.
Tāpat kā Ļitviņenko, arī Perepiļičnijam draudēts, konkrēti - pēc tam, kad viņš nodevis sensitīvus dokumentus fondam Hermitage Capital.
Rezultātā Krievijas amatpersonām, kas tika turētas aizdomās par vairāku miljonu dolāru atmazgāšanu, ārzemēs tika iesaldēti banku konti.
Kā Vokingas koronera tiesā sacīja Hila, policija vēlas paturēt slepenībā vairākus dokumentus, arī britu izlūkdienesta ziņojumus, kas ir tieši saistīti ar Perepiļičniju un kādu organizētās noziedzības grupējumu. Tie varētu būt "tiešā veidā būtiski svarīgi" Perepiļičnija nāves apstākļiem, viņa piebilda.
Lieta ir tik svarīga, ka par to runājuši valdības un ēnu kabineta iekšlietu ministri, sacīja Hila.
Sarejas policija norādīja, ka tas ir tās pienākums - neļaut zināmiem dokumentiem nonākt publiskās izmeklēšanas ziņā.
Policija vēlas drošības apsvērumu dēļ paturēt slepenībā 35 dokumentus.
Cilvēkiem nevajadzētu izteikt pieņēmumus par to, kas bijis slepenajos dokumentos, jo viņi šajā ziņā var kļūdīties, sacīja Sarejas policijas advokāts Dižens Basu, piebilstot, ka minētie materiāli šai lietai nav svarīgi.
Koroners Ričards Traverss noraidīja aicinājumus nodot lietu vecākajam koroneram, lai tad varētu tik apsvērts jautājums par tās nodošanu izskatīšanai Augstās tiesas tiesnesim.
Traverss sacīja, ka izskatīs dokumentus un tad pieņems spriedumu. Viņš arī norādīja, ka iecels neatkarīgu padomi, kas viņu konsultēs izmeklēšanas gaitā, kas, kā sagaidāms, sāksies septembrī.