Aizvien četri no katriem pieciem Krievijas iedzīvotājiem ziņas skatās televīzijā, tomēr pamazām arvien lielāku daļu mediju patēriņa statistikā ieņem interneta izdevumi.
"Sociālie tīkli un interneta mediji turpina stiprināt pozīcijas to informācijas kanālu vidū, kurus iedzīvotāji izmanto ziņu patērēšanai," teikts Levada centra publikācijā.
Būtiski, ka pēdējo desmit gadu laikā cilvēku paļāvība uz TV ziņu objektivitāti Krievijā strauji sarukusi - ja 2009. gadā 79% aptaujāto atzina, ka uzticas televīzijā pārraidītajām ziņām, tad šobrīd tām tic tikai puse. Vienlaikus interneta izdevumi bauda arvien pieaugošu uzticību - no 7% 2009. gadā līdz 24% 2018. gadā.
Nav arī pārsteidzoši, ka interneta resursus kā primāro ziņu avotu biežāk izvēlas gados jaunāki cilvēki, kas šiem resursiem arī vairāk uzticas, kamēr vecākā sabiedrības daļa biežāk skatās televīziju. Viens no iespējamajiem faktoriem, kas jaunākajās aptaujās varēja nospēlēt par sliktu TV uzticamībai, bija valsts kontrolēto TV kanālu centieni slavēt un mēģināt vairot atbalstu valdības ieplānotajai pensiju reformai. Reforma pamatīgi sadusmojusi lielu daļu sabiedrības, bet tās pārlieku optimistiskais atainojums televīzijā disonē ar cilvēku individuālajām sajūtām un viedokli par reformu.
hmm
mursmurs
pepe