Portāls norāda, ka RLS jau darbojusies visa 2011. gada garumā, taču nevis kaujas, bet gan „kaujas – testa” režīmā. Tāpat uzsvērts, ka jaunā RLS pārklāj Krievijas rīcībā esošo staciju Mukačovā Ukrainā un Baranovičos Baltkrievijā atbildības zonas.
Sākot ar 2011. gada 1. decembri visas Krievijas raķešu uzbrukuma brīdinājuma sistēmas RLS tiks iekļautas valsts Gaisa un kosmiskās aizsardzības (Воздушно-космической обороны) karaspēka sastāvā, kur tāpat ietilpst pretraķešu un pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī kosmiskās telpas kontroles sistēma. Šis jaunizveidotais karaspēks kaujas dežūru sāks tieši 1. decembrī.
Krievijas tālās identifikācijas sistēmas pārhorizonta RLS Voroņež-DM darbības rādiuss ir līdz 6000 kilometriem, un tā spēj atrast ballistiskus, kosmiskus un aerodinamiskus objektus, tajā skaitā ballistiskās un spārnotās raķetes, kā arī „pavadīt” un klasificēt potenciālos mērķus.
Bez Kaļiņingradas RLS Krievijas raķešu uzbrukuma brīdinājuma sistēmā ietilpst vēl divi Voroņež tipa radari – Ļeņingradas apgabala Lehtusi un Krasnodaras apgabala Armavirā. Irkutskas apgabalā pašlaik tiek būvēta ceturtā šī tipa stacija, kuras uzdevums būs Ķīnas gaisa telpas kontrole.