"Mēs strādājam cieši kopā ar mūsu Amerikas, Eiropas un citiem starptautiskajiem partneriem, lai sagatavotu uzvārdu sarakstu, un šīs sankcijas būs uzmanības centrā mūsu sarunās rītdien ar svarīgākajiem starptautiskajiem partneriem," britu premjers sacīja parlamentam.
Ja Krievija spers "vēl citus nepiemērotus soļus", lai destabilizētu Ukrainu, Eiropas Padome ir vienojusies noteikt sankcijas, kas aptvers plašas ekonomikas jomas, viņš sacīja.
"Šīm sankcijām būs konsekvences attiecībā uz daudzām ES dalībvalstīm, arī uz Lielbritāniju, bet cena par nestāšanos pretī agresijai ir krietni lielāka," uzsvēra Kemerons.
Krievija kopš 28.februāra faktiski okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Smagi bruņoti Krievijas karavīri, tiesa gan, uniformās bez atšķirības zīmēm, bloķē visus Krimas stratēģiskos objektus, arī Ukrainas armijas daļas, no kurām vairākas ieņemtas.
Krimas reģionālais parlaments paziņojis, ka 16.martā pussalā notiks referendums par pievienošanos Krievijai.
Ukrainas valdība un starptautiskā sabiedrība uzstāj, ka Krievijas militārās okupācijas apstākļos sarīkotais referendums būs neleģitīms un tā rezultāti netiks atzīti.