"Mēģinājumi apiet Drošības padomi, lai radītu mākslīgus un nepamatotus attaisnojumus militārai intervencei šajā reģionā, nozīmē jaunas ciešanas Sīrijā un katastrofālas sekas Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīm," sacīja Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Aleksandrs Lukaševičs
"Mēs aicinām mūsu amerikāņu partnerus un visus pasaules sabiedrības locekļus būt apdomīgiem un stingri ievērot starptautiskās tiesības, īpaši jau ANO hartas pamatprincipus," norādīja amatpersona.
Rietumvalstis, arī ASV, patlaban izvērtē iespējas militārai reakcijai uz Damaskas apkaimē 21.augustā, iespējams, notikušo uzbrukumu, kurā atbilstoši nemiernieku versijai valdības karaspēks pielietojis ķīmiskos ieročus. Oficiālā Damaska šīs apsūdzības kategoriski noraida.
Krievija uzskata, ka aiz šī incidenta stāv nemiernieki, un brīdina, ka militāra iejaukšanās bez ANO apstiprinājuma būtu starptautisko tiesību pārkāpums. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien nosodīja "histēriju" ap ziņojumiem par ķīmisko ieroču pielietošanu un atgādināja, ka Rietumi joprojām nav snieguši pierādījumus, ka aiz šī uzbrukuma stāv Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms.
Krievijas amatpersonas salīdzina iespējamo uzbrukumu Sīrijai ar 2003.gada ASV iebrukumu Irākā, kas tika pamatots ar, kā vēlāk noskaidrojās, nepatiesu izlūkdienestu informāciju, ka diktatora Sadama Huseina bruņojumā ir masu iznīcināšanas ieroči.
"Deja-vu," tviterī ierakstījis Krievijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs. "Šķiet, ka Baltajā namā joprojām ir Bušs, Čeinijs un Ramsfelds un Dauningstrītā - Tonijs Blērs. Sejas mainās, bet ne politika."
Intervijā, kas pirmdien publicēta Krievijas laikrakstā Izvestija, izsakoties par apsūdzībām ķīmisko ieroču izmantošanā, Asads uzsvēra, ka "tas ir nonsenss, - no sākuma tiek izvirzītas apsūdzības, bet pēc tam tiek vākti pierādījumi".
"Proti, trešdien mūs apsūdzēja, bet pēc divām dienām amerikāņu valdība paziņoja par pierādījumu vākšanas sākumu. (..) Mūs apsūdz, ka armija ir pielietojusi ķīmiskos ieročus rajonā, kas it kā esot atradies kaujinieku kontrolē. Patiesībā šajā rajonā nav skaidras frontes līnijas armijas un kaujinieku starpā. Un vai valsts var pielietot ķīmiskos ieročus - vai arī kādus citus masu iznīcināšanas ieročus - vietā, kur ir koncentrēts tās karaspēks? Tas ir pretrunā ar elementāro loģiku," norādīja Asads.
Ja ASV tomēr izšķirsies par triecienu pret Sīriju vai pat iebrukumu šajā valstī, "tās sagaida izgāšanās tāpat kā visos iepriekšējos to sāktajos karos, sākot no Vjetnamas un līdz mūsu dienām", norādīja prezidents.
"Amerika ir piedalījusies daudzos karos, bet ne reizi nav spējusi panākt savus politiskos mērķus, kuru dēļ tā šo karus uzsāka," atgādināja Asads. "Tā nespēja pārliecināt savu daudznacionālo tautu šo karu taisnīgumā, kā arī nespēja ieviest savu ideoloģiju citās valstīs."