Krievijas fitosanitārais dienests aizliedzis no Latvijas ievest ne tikai dzīvas cūkas, bet arī cūkgaļu un cūkgaļas produktus, kuri nav termiski apstrādāti vismaz 70 grādu temperatūrā.
"Tās ir nelielas saimniecības, savukārt lielu eksportējošu saimniecību tostarp nav. Kopējais inficēto cūku skaits ir 17. Tās visas tiks iznīcinātas, bet inficētais materiāls - sadedzināts," sacīja Balodis.
Viņš arī sacīja, ka ap inficētajām saimniecībām tiks noteikta trīs kilometrus plaša aizsardzības zona, ārpus kuras būs aizliegts pārvietot jebkurus dzīvniekus.
"Pārbaudīsim cūkas arī visās tuvākajās saimniecībās, kas atrodas desmit kilometru noteiktajā uzraudzības zonā. Apdraudētajās zonās patlaban strādā 40 PVD speciālisti, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterinārmedicīnas studenti."
Kā ziņots, novembra vidū Latgalē konstatētas klasiskā cūku mēra antivielas, kuru klātesamība asinīs liecina par saskarsmi ar klasiskā cūku mēra ierosinātāju, 16 mežacūkām, bet klasiskā cūku mēra vīruss ir konstatēts astoņām no tām.
Baltkrievija 23.novembrī aizliegusi cūkgaļas importu no Latvijas un Krievijas Maskavas apgabala. Krievijas cūkgaļai importa aizliegums ieviests tādēļ, ka Maskavas apgabalā atklāta Āfrikas cūku mēra izplatība.
Savukārt cūkgaļas importa aizliegums Latvijai noteikts saistībā ar meža cūkām atklāto saslimšanu ar klasisko cūku mēri.
Āfrikas cūku mēris ir ļoti lipīga mājas un meža cūku infekcijas slimība, kas rada milzīgus ekonomiskos zaudējumus cūkkopības industrijai. Āfrikas cūku mēris nav ārstējams, un saslimšanas gadījumā ir jālikvidē viss ganāmpulks. Pret slimību nav izstrādāta arī vakcīna. Turklāt slimības uzliesmojuma gadījumā valstij tiek noteikti tirdzniecības ierobežojumi.
Āfrikas cūku mēris ir izplatīts Āfrikas kontinentā, taču slimība reģistrēta arī Gruzijā, Azerbaidžānā, Krievijas Federācijā, Ukrainā, kā arī konkrētās norobežotās zonās Itālijā.