Krievijai pēdējos gados pārmests, ka tā ar hakeru palīdzību ir iejaukusies gan ASV, gan citu valstu vēlēšanās, tāpēc, iespējams, tā, netieši dodot pretsparu, piedāvā veidot komisiju, kuras uzdevums būšot kavēt Rietumu iejaukšanos Krievijas vēlēšanās.
Ārlietu komisijas pārstāvis Konstantīns Kosačevs norādījis, ka ASV un tās sabiedrotās valstis no NATO ir atbildīgas par sistemātiskiem mēģinājumiem ietekmēt Krievijas politiku. "Nav šaubu, ka, tuvojoties prezidenta vēlēšanām nākamā gada martā, mēs piedzīvosim aktīvus un konstantus mēģinājumus ietekmēt vēlēšanu rezultātus," viņš sacījis aģentūrai Interfax, "Mēs gribētu redzēt pastāvīgu komisiju, kas uzraudzītu šos mēģinājis un uzlabotu šī brīža likumdošanu."
Vēlēšanas notiks 2018.gada martā. Šī brīža prezidents Vladimirs Putins vēl nav oficiāli paziņojis, vai grasās tajās startēt.
Jāatgādina gan, ka tajās vēlēšanās, kurās kandidējis Putins, viņa pozīcijas neviens nav apdraudējis - 2000. gadā, kad Putins kļuva par prezidentu uz savu pirmo termiņu, viņš tuvāko konkurentu Genādiju Žuganovu apsteidza par vairāk nekā 20%, bet 2008. gadā oficiāli publiskotie rezultāti liecināja, ka par Putinu balsojuši 71,9%. 2012. gadā atbalsts nedaudz sarucis, taču aizvien bija virs 60%. Tāpat Krievijā notiekošās vēlēšanas allaž tikušas apšaubītas, norādot gan uz masveida mediju kampaņu par labu Putinam, gan uz vēlēšanu laikā notikušiem pārkāpumiem.
Maijā žurnāls SestDiena aplūkoja arī Kremļa atbalstīto hakeru centienus ietekmēt Francijas prezidenta vēlēšanu iznākumu, šoreiz bez panākumiem un nespējot novērst Emanuela Makrona nonākšanu augstajā amatā.
reptilis-k.vācietis
reptilis
Katrs