„Šajā gadījumā paaudze, kas sasniegusi pilngadību Putina laikā un sākotnēji neiebilda pret viņa stingro varu, itin bieži to pat apjūsmojot, tagad ir nogurusi no šīs varas,” teikts rakstā.
Tādēļ dumpis, kura galvenais kura mērķis ir simboliskā „tēva” gāšana, var radīt bīstamu vakuumu, pēc kura atgriezīsies ierastā kārtība: nāks jauns valdnieks ar dzelzs roku. Patriarhāts Krievijas sabiedrībā ir mantojums no pareizticīgās bizantiešu kultūras un tā saknes sabiedrībā ir ļoti dziļas, uzskata izdevums. Atsaucoties uz Domostroj (XV – XVI gadsimtā tapušo uzvedības kodeksu visiem dzīves gadījumiem, vienu no krievu literatūras pieminekļiem – Diena.lv), izdevums raksta: „Tēvs tiek godāts kā valdonīgs (un nekļūdīgs) dzimtas vadonis.” Šajā kontekstā nācija ir milzīga ģimene, bet cars ir ģimenes galva. Pat padomju laikos saglabājās šī mentalitāte.
Pēc PSRS sabrukuma Krievijā radās līderisma vakuums, turpina izdevums: Valsts dome bija vājš un korumpēts institūts, [Borisam] Jeļcinam bija problēmas ar veselību un alkoholu. Putina figūra atbilda prasībām pēc spēcīga līdera, savukārt Kremlis kultivēja Putina pielūgšanu jaunatnes vidū.”
„Domostroja modelis” nesniedz recepti, kā nomainīt tēvu, kurš aizvedis valsti ne tajā virzienā. „Dažreiz tēva nomaiņa ir iespējama tikai katastrofālu nemieru ceļā,” teikts rakstā, atgādinot par boļševiku revolūciju un Turgeņeva varoņiem. Putins atgādina carus, un līdz ar to nevarēja nerasties dumpinieciski noskaņojumi. Šoreiz neapmierinātības priekšmets ir korupcija.
„Rietumiem un īpaši Amerikai vienmēr bijis grūti saprast Krieviju, tajā skaitā tāpēc, ka mēs neatlaidīgi uzskatām, ka Krievijas sabiedrība it kā tiecas uz džefersonisku demokrātiju, kuru izvēlējāmies mēs paši,” raksta izdevums. Taču ja paskatās uz Krieviju no iekšpuses, tad daudz ticamāk šķiet, pret Putinu vērsto kustību ir radījuši nevis sapņi par demokrātisku sabiedrību, bet gan noteiktas paaudzes sašutums.
Laikraksts arī pauž bažas par blogeri Alekseja Navaļniju kā pretendentu uz „jaunā līdera” nosaukumu. Šis cilvēks iemieso specifiski krievisku „jauna dumpinieka, rīcības cilvēka” arhetipu. Navaļnijs ir Turgeņeva Bazarovs, apgalvo laikraksts, dēvējot blogera ideoloģiju par miglainu, bet retoriku – par vardarbīgām „tīrīšanām” atgādinošu.
Krievijā ir uzliesmojis ģimenes strīds, un no malas ir grūti saprast, kur meklējami tā cēloņi un ar ko skandāls beigsies, noslēdz izdevums, piebilstot, ka ASV publiskie centieni atbalstīt pret Putinu vērstos protestus tikai kaitēs protestētājiem, jo ļaus Putinam izspēlēt „ārvalstu iejaukšanās kārti”.