Sanktpēterburgā policisti un cilvēki civildrēbēs aptur vīriešus Kaļiņina un Ņevas rajonu dzīvojamo namu kompleksos, kā arī Varašilova ielā.
"Mums dzīvojamo namu kompleksā ir reids - policija, ceļu patrulēšanas dienests, civilie. Aptur garāmgājējus, automašīnas, staigā pa mājām," laikrakstam "Fontanka" pastāstīja kompleksa "Ladogas parks" iedzīvotājs.
Kā apgalvo Sanktpēterburgas Kaļiņina rajona administrācija, pavēstes tiek izdalītas masveidā un izlīmētas, "lai precizētu datus", bet policisti "sniedz atbalstu" kara komisariātu darbiniekiem un amatpersonām.
Maskavā policisti un kara komisariātu darbinieki vaktē potenciālos iesaucamos pie tirdzniecības centra "Galaktika" un vismaz 13 metro stacijām.
"Biedri priekšnieki, jūs saprotat, ka rīkojaties pretlikumīgi un radāt sabiedrībā naidīgu attieksmi pret visu notiekošo? No šādām darbībām kaitējuma ir vairāk nekā no Ukrainas propagandas. Es uzskatīju, ka stāsti par reidiem ir viltus ziņas, bet man ziņoja cilvēki, kurus es personīgi pazīstu un kam pilnībā uzticos," "Telegram" sašutumu pauž Cilvēktiesību padomes loceklis Kirils Kabanovs.
Viņš grasās aicināt padomes priekšsēdētāju Valēriju Fadejevu vērsties prokuratūrā.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins par "daļējo mobilizāciju" paziņoja 21.septembrī, solot iesaukt 300 000 cilvēku no "atsevišķām pilsoņu kategorijām".
Patiesībā izvērsta masveida mobilizācija, un tā notiek ar neskaitāmiem pārkāpumiem. Daudzi cenšas no tās izvairīties, arī bēgot uz ārzemēm.
Pirmo divu nedēļu laikā atbilstoši žurnālistu aplēsēm uz fronti nosūtīti vairāk nekā 200 000 cilvēku no 53 reģioniem.
Krievijas varasiestādes atzinušas, ka Ukrainā krituši jau pieci mobilizētie. Iesaukto sākotnējās pulcēšanas punktos nomiruši aptuveni 20 cilvēki.