Mediji vēsta, ka Snoudens svētdien ar lidojumu no Honkongas ieradās Maskavas Šeremetjevas lidostā, un Interfax ziņotais varētu netieši apstiprināt, ka viņš joprojām atrodas tur. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka slepenu informāciju izpaudušais ASV pilsonis nav šķērsojis Krievijas robežu, kas nozīmē, ka Snoudens joprojām varētu atrasties lidostas tranzīta zonā.
Tikmēr citas Krievijas amatpersonas ar sakariem Kremlī apšaubījušas, vai Snoudens vispār atrodas Maskavā. "No kurienes nāk šī teorija, ka Snoudens ir Krievijā? Neviens viņu neredzēja Honkongas reisā un neviens neredzēja lidostā," tviterī norādīja Krievijas Valsts domes Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs.
Jau vēstīts, ka par izlūkdienestu informācijas izpaušanu meklētais bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) tehniskais darbinieks Snoudens svētdien izlidoja no Honkongas uz Maskavu. Sākotnēji tika uzskatīts, ka Snoudens no Maskavas plāno tālāk doties uz Kubu, lai no turienes mērotu ceļu uz Ekvadoru. Taču Snoudens svētdien tomēr uz Kubu neizlidoja. ASV atsaukušas Snoudena pasi, tādēļ viņš ceļoja, izmantojot Ekvadoras izsniegtu bēgļu dokumentu.
Interfax pirmdien ziņoja, ka Snoudens, iespējams, jau pametis Krieviju, bet uzticamu informāciju par viņa atrašanās vietu kopš svētdienas nav bijis iespējams iegūt. ASV varasiestādes Snoudenam izvirzījušas apsūdzības spiegošanā, un Honkongai bija nosūtīts pieprasījums izdot viņu tiesāšanai
Snoudens nodeva britu laikrakstam The Guardian informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas programmām, tostarp masveida telefonsarunu noklausīšanos un personu izsekošanu globālajā tīmeklī, analizējot videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastus. The Guardian norāda, ka savu informācijas avotu avīze atklājusi pēc paša Snoudena lūguma.