"Palaižot raķeti Zeņit, notika negadījums," pavēstīja informācijas avots korporācijā Energija, kurā izgatavota raķete Zeņit-3SL. "Raķete iegāzās Klusajā okeānā. Mēs esam izveidojuši komisiju, lai noskaidrotu negadījuma cēloņus."
Pēc raķetes starta vēl nebija pagājusi viena minūte, kad notika pirmās pakāpes dzinēju avārijas atslēgšanās, sacīja Energija prezidents Vitālijs Lopota. "Varbūt jau šodien" būs skaidrība, viņš piebilda. Pēc Lopotas rīcībā esošās informācijas, pirmās pakāpes dzinēju avārijas atslēgšanās notikusi aptuveni 50.sekundē pēc raķetes starta.
Uz jautājumu par turpmāko raķešu palaišanu programmas Sea Launch ietvaros tiks atbildēts pēc tam, kad darbu būs beigusi komisija, kas izmeklēs Zeņit avāriju, sacīja Energija prezidents. "Ir jāpastrādā avārijas komisijai. Kosmodroms [t.i., platforma Odyssey] ir darba kārtībā. Atkarībā no komisijas secinājumiem tiks pieņemts lēmums" par nākamajiem raķešu startiem, sacīja Lopota.
Starptautiskais konsorcijs Sea Launch kopš 1999.gada izmanto bijušo Klusā okeāna naftas ieguves platformu komercraķešu startiem. No 34 līdz šim notikušajiem raķešu startiem līdz šim tikai divi bija beigušies ar pilnīgu neveiksmi.