Prasības iesniegšanu organizē Šveice, kas jau septiņus mēnešus vāc ANO dalībvalstu parakstus. Drošības padome ir vienīgā institūcija, kas var nodot šo lietu izskatīšanai SKT. Pēc Šveices iniciatīvas tapušo vēstuli, kas adresēta ANO Drošības padomei, parakstījušas jau 55 valstis, atklāja diplomāti. Domājams, ka šo vēstuli varētu parakstīt vēl vairākas valstis.
ANO Drošības padome tā arī nav spējusi vienoties jautājumā par jau 22 mēnešus ilgajiem asiņainajiem nemieriem Sīrijā. Padomes pastāvīgās dalībvalstis Krievija un Ķīna izmantojušas savas veto tiesības, lai bloķētu trīs rezolūcijas, kurās Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam tika piedraudēts ar sankcijām.
Tā kā neviena no šīm valstīm nav Hāgā bāzētās SKT dalībvalsts, teju droši var apgalvojot, ka tās noraidīs jebkādu rezolūciju, kurā būtu rosināts izvirzīt Sīrijas režīmam apsūdzības kara noziegumos. Arī Sīrija nav SKT dalībvalsts.
Vairums Šveices vēstuli parakstījušo valstu ir Eiropas valstis. ASV šo vēstuli nav parakstījušas, jo tās nav SKT dalībvalsts, taču ASV atbalsta šo iniciatīvu, pavēstīja diplomāti. "Sīrijā notiek šausminoši kara noziegumu," piektdien skaidroja Šveices ārlietu ministrs Didjē Burkhalters. "Cilvēkiem ir jāapzinās, ka šie noziegumi nepaliks nesodīti."
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar ANO datiem tajā dzīvību ir zaudējuši vairāk nekā 60 000 cilvēku. Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību centušās panākt Sīrijas prezidenta aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķējušas Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm. Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu.