Par to, ka militārajā cietumā netālu no Damaskas spīdzināti un noslepkavoti tūkstošiem ieslodzīto, paziņojušas arī vairākas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas, piemēram, Amnesty International, kura uzskata, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam ik nedēļu cietumā masveidā tika izpildīti nāvessodi, cilvēkus pakarot. Toreiz Sīrijas valdība Amnesty International apgalvojumus noraidīja kā nepamatotus, uzsverot, ka visi nāvessodi Sirijā tiekot izpildīti, ievērojot tiesiskumu.
Nu apsūdzības atkal celtas gaismā. "Uzticami avoti norādījuši, ka daudzu upuru mirstīgās atliekas tika apglabātas masu kapos, bet nu mēs uzskatām, ka Sīrijas režīms cietuma kompleksā ierīkojis krematoriju, lai atbrīvotos no līķiem, neatstājot daudz pierādījumu," žurnālistiem komentējis ASV Valsts sekretāra vietnieks Tuvo austrumu jautājumos Stjuarts Džounss. Viņš arī atklājis, ka starptautiskā sabiedrība tiks iepazīstināta ar pierādījumiem.
"Fakti, kurus mēs publiskojam, balstīti informācijā no starptautiskajām un vietējām nevalstiskajām organizācijām, mediju ziņām kā arī izlūkdienestu ziņām," piebildis Džounss. Kaut Sīrijas režīma darbības esot labi dokumentētas, viņaprāt, krematorijas izbūve ir centieni slēpt precīzu pastrādāto masu slepkavību mērogu. Amnesty International februārī publiskotā ziņojumā lēš, ka cietumā piecu gadu laikā noslepkavoti no pieciem līdz pat 13 tūkstošiem cilvēku, bet vēl daudzi tikuši spīdzināti. Cilvēku pakāršanas notikušas reizi nedēļā, šad tad divas reizes nedēļā, un vienā piegājienā ar nāvi sodīti no 20 līdz 50 cilvēkiem, galvenokārt opozīcijas atbalstītāji. Organizācija norādīja, ka šāda režīma rīcība uzskatāma par kara noziegumu un noziegumu pret cilvēci.
Jedem das Seine
Aushvice
Ass