"Ņemot vērā milzīgās ciešanas Gazā, nekavējoties jāpieņem vismaz sešu nedēļu pamiers, kas pašlaik tiek izskatīts," Harisa teica runā Alabamas štata Selmā.
Tas ir kopš kara sākuma stingrākais ASV amatpersonu paziņojums par Izraēlu. ASV prezidents Džo Baidens arvien vairāk tiek kritizēts par atbalstu Izraēlai un lielo civiliedzīvotāju upuru skaitu Gazā.
Augsta ranga ASV amatpersona sestdien atklāja, ka Izraēla lielā mērā ir pieņēmusi vienošanos, kas paredz karadarbības apturēšanu uz sešām nedēļām, ja "Hamās" piekristu atbrīvot visneaizsargātākos no ķīlniekiem.
Vienošanās "ļaus atbrīvot ķīlniekus un piegādāt daudz palīdzības," teica ASV viceprezidente, aicinot "Hamās" pieņemt vienošanos.
""Hamās" apgalvo, ka vēlas pamieru. Labi, ir vienošanās. Un, kā jau teicām, "Hamās" tā ir jāpieņem," teica Harisa.
Viņa uzsvēra, ka "ir jālikvidē apdraudējums, ko "Hamās" rada Izraēlas tautai", tomēr piebilda, ka "pārāk daudz nevainīgu palestīniešu tiek nogalināti".
ASV, kas ir tuvākās Izraēlas sabiedrotās, amatpersonām neierasti stingri Harisa kritizēja Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, aicinot rīkoties, lai nodrošinātu palīdzības piegādes Gazas joslā.
"Izraēlas valdībai ir jādara vairāk, lai būtiski palielinātu palīdzības plūsmu. Nekādu atrunu," uzstāja Harisa, piebilstot, ka Izraēlai ir "jāatver jauni robežšķērsošanas punkti" un tā nedrīkst "noteikt nekādus liekus ierobežojumus palīdzības piegādēm".
Līdzīgu viedokli platformā "X" pauda arī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. ASV sestdien sāka humānās palīdzības nomešanu civiliedzīvotājiem no gaisa.
Harisa pirmdien Vašingtonā tiksies ar Izraēlas kara valdības locekli Beniju Gancu.
Atvaļinātais Izraēlas armijas ģenerālštāba komandieris un ilggadējs Netanjahu sāncensis Gancs tiksies arī ar Baltā nama nacionālās drošības padomnieku Džeiku Salivanu un Blinkenu.
Jau vēstīts, ka 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu. 130 ķīlnieki joprojām atrodas Gazas joslā. Izraēlas amatpersonas lēš, ka 31 no šiem ķīlniekiem ir miris.
Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. "Hamās" kontrolētā Gazas joslas Veselības ministrija apgalvo, ka Izraēlas ofensīvā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 30 400 cilvēku.