Erdogans ilgi ir centies panākt ASV stila "superprezidentūras" ieiešanu, kas, pēc viņa teiktā, nodrošinātu efektīvāku valsts pārvaldību.
Šī ir pirmā reize, kad viņš atklāti ir rosinājis rīkot referendumu par šo jautājumu.
"Ja prezidentālā sistēma ir laba izvēle Turcijas nākotnei, to vajadzētu ieviest bez jebkādiem strīdiem," viņš sacīja pilsoniskās sabiedrības grupām valsts galvaspilsētā Ankarā.
"Lēmums ir jāpieņem parlamentam, bet pēc tam ir jākonsultējas ar tautu. Galīgais lēmums ir jāpieņem tautai, nevis likumdevējiem," paziņoja Erdogans.
Viņš ir sacījis, ka vēlas izmaiņas nevis sevis dēļ, bet valsts stabilitātes dēļ.
Erdogans norādīja, ka pašreizējā sistēma, kurā gan prezidentu, gan premjerministru ievēl pilsoņi, ir "sevi pārdzīvojusi".
"Tomēr es vēlos labot pārpratumu - prezidentālā sistēma nav Tajipa Erdogana personīgā lieta," viņš paziņoja.
Prezidents tomēr neminēja konkrētu laiku, kad šāds referendums varētu tikt rīkots.
Erdogana pārstāvētajai valdošajai Taisnīguma un attīstības partijai (AKP) parlamentā nav divu trešdaļu vairākums, kas nepieciešams, lai izdarītu izmaiņas konstitūcijā, vai trīs piektdaļas, kas vajadzīgas, lai sarīkotu referendumu par šo jautājumu.
Tiek prognozēts, ka parlamenta komiteja nākamajā nedēļā sāks apspriest jaunu konstitūciju, kas nomainītu pēc valsts apvērsuma 1980.gadā Turcijas bruņoto spēku izstrādāto pamatlikumu.
Opozīcijas partijas arī uzskata, ka izmaiņas konstitūcijā ir nepieciešamas, tomēr bažījas, ka prezidentālā sistēma viena cilvēka rokās konsolidēs pārāk daudz varas.