ES "saka: mīkstiniet savu pieeju teroristu organizācijai", viņš teica uzrunā Ankarā, norādot uz Turcijas varasiestāžu sadursmēm ar kurdu separātistu grupējumu "Kurdistānas Strādnieku partija" (PKK).
"Kopš kura laika jūs vadāt šo valsti? Kurš jums ir devis tiesības?" jautāja prezidents.
"Ir neiespējami saprast, kā viņi var būt demokrāti un kā viņi var ticēt demokrātijai," viņš piebilda.
"Viņi uzskata, ka viņiem pašiem ir tiesības [apkarot terorismu], bet uzskata, ka mums tas ir lieki un nepieņemami. Ļaujiet man to pateikt skaidri - to sauc par liekulību," paziņoja Erdohans.
Viņš uzsvēra, ka tā ir "vēsturiska kļūda", ka Turcijas attiecības ar ES nosaka "teroristiska organizācija [PKK]".
Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers savukārt aicināja Erdohanu gādāt, lai tiktu izpildīti visi nosacījumi bezvīzu režīma ieviešanai.
"Ja Erdohana kungs īstenos stratēģiju, kas liegs turkiem tiesības bez vīzām ceļot uz Eiropu, tad viņam vajadzēs to izskaidrot Turcijas tautai. Tā būs viņa problēma, ne mana," viņš norādīja Vācijas raidorganizācijai WDR.
EK pagājušajā nedēļā atbalstīja bezvīzu režīma ieviešanu ar Turciju, ja tā izpildīs visus solījumus, kas doti līguma ar ES ietvaros. Turcijai vēl jāizpilda pieci no 72 nosacījumiem.
Pēc EK lēmuma atbalsts bezvīzu režīmam vēl ir jāapstiprina vairumam ES dalībvalstu un Eiropas Parlamentam (EP), tomēr tā līderi ir izteikušies, ka to nedarīs, kamēr netiks grozīti Turcijas pretterorisma likumi.
Erdohans jau pagājušajā nedēļā brīdināja ES, ka Turcija nemainīs savus pretterorisma likumus.
ES un tiesību aizstāvju organizācijas pārmetušas Turcijai, ka tā izmanto pretterorisma likumus, lai iebiedētu žurnālistus un disidentus. Ankara to kategoriski noliedz un uzsver, ka šie likumi nepieciešami cīņai ar kaujinieku grupējumiem.
Bezvīzu režīms ir svarīga Turcijas un ES martā panāktās vienošanās par nelegālās imigrācijas ierobežošanu sastāvdaļa.