"Jautājums par to, vai koalīciju izdosies izveidot, ir atklāts," žurnālistiem lidmašīnā ceļā no Ķīnas uz Indonēziju sacījis prezidents, vēsta laikraksts Hurriyet un citi mediji.
"Ja ne, tad mums nekavējoties ir jāvēršas pie nācijas gribas, lai tauta izlemj atkal un mēs izkļūstam no pašreizējās situācijas," viņš sacīja.
Prezidents gan atzina, ka pret koalīcijām izturas bez īpaša entuziasma.
"Ja mēs sagaidām, ka tās [koalīcijas] nesīs labumu tautai, tas ir veltīgi," viņš sacīja. "Ja nebūs stabilitātes un uzticības, investīcijas neplūdīs."
Tā kā līdz šim valdījusī Taisnīguma un attīstības partija (AKP) 7.jūnija parlamenta vēlēšanās neizcīnīja absolūto vairākumu, tai valdības izveidošanai ir jāatrod koalīcijas partneri.
AKP un opozīcijas Republikāņu tautas partijas šobrīd risina koalīcijas sarunas, un to alianse tiek uzskatīta par vienīgo iespēju valdības izveidošanai.
Kritiķi pārmet Erdoganam, ka viņš tagad sācis militāru operāciju pret džihādistu grupējumu Islāma valsts un Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) kaujiniekiem cerībā izraisīt pirmstermiņa vēlēšanas un nostiprināt AKP pozīcijas.
Līdz šim operācijas gaitā Turcijas armija vairāk koncentrējusies uz kurdu karotājiem, nevis Islāma valsti, neraugoties uz to, ka Sīrijā kurdi karo pret Islāma valsti.
Turcija uzskata, ka Sīrijas kurdu Tautas aizsardzības vienības (YPG) ir PKK atzars, un kategoriski iebilst pret autonoma kurdu reģiona izveidošanu Sīrijas ziemeļos.
Sīrijas kurdi cenšas "izveidot koridoru no pašiem austrumiem līdz Vidusjūrai", bet Islāma valsts apturējusi šo plānu īstenošanos Džarablusā, Sīrijas ziemeļos līdzās robežai ar Turciju, kur izraisījušās džihādistu un kurdu spēku sadursmes.
"Tomēr Turcija nepieļaus labā terorista-sliktā terorista spēli. Terorists ir terorists," skaidroja Erdogans.
Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā Islāma valsts un ar Al Qaeda saistītā Al Nusra. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.
Turcija Sīrijas konfliktā atbalsta prezidenta Bašara al Asada pretiniekus un vairākkārt izpelnījusies pārmetumus, ka tā tiešā un netiešā veidā atbalsta ne tikai nemiernieku nometnes mēreno spārnu, bet arī radikāļus.