Preses konferencē premjers sacīja, ka viņa valdība aizliegs "starptautiskos lidojumus uz Kurdistānu un no tās" trīs dienu laikā, ja lidostas netiks nodotas Bagdādes valdības kontrolē.
Irākas Kurdistānā darbojas divas lidostas - viena galvaspilsētā Erbīlā un otra Suleimānījā.
Līdzās nacionālajai lidsabiedrībai Iraqi Airways regulārus lidojumus veic arī Vācijas, Irānas, Jordānijas un Turcijas lidsabiedrības.
Sarunas par pirmdien notikušā Irākas Kurdistānas neatkarības referenduma rezultātiem ir izslēgtas, uzsvēra Abadi.
"Mēs neatteiksimies no Irākas vienotības un suverenitātes, jo tas ir mūsu pienākums," viņš sacīja.
"Valdība īstenos savu varu atbilstoši konstitūcijai. Mēs arī turpmāk piedalīsimies sarunās, bet mēs nerisināsim sarunas, balstoties uz referendumu," sacīja Abadi.
Irākas Kurdistānā pirmdien notikušajā referendumā vairāk nekā 90% nobalsojušo atbalstījuši reģiona neatkarību, liecina vēlēšanu komisijas publiskotie sākotnējie rezultāti.
Irākas kurdu apdzīvotajās teritorijās pirmdien notika balsošana referendumā par Kurdistānas neatkarību, pret ko kategoriski iebilst Irākas centrālā valdība Bagdādē.
Referenduma rezultāts nav juridiski saistošs, taču tas galu galā var novest pie reģiona neatkarības.
Balsošana notika trīs Irākas Kurdistānas reģiona provincēs - Dahūkā, Erbīlā un Suleimānījā, kā arī strīdus teritorijās, ieskaitot Kirkūkas provinci.
Bažas par referendumu paudušas arī ASV un citas rietumvalstis, kā arī Irāna un Turcija, kas nevēlas separātisku noskaņojumu uzliesmošanu savu kurdu vidū.
Irākas Kurdu apgabals tika izveidots 1992.gadā un ieguva oficiālu autonomiju pēc tam, kad 2003.gadā ASV vadītā iebrukuma rezultātā tika gāzts Sadama Huseina režīms.
Kurdu kompakti apdzīvotā teritorija mūsdienās ir sadalīta starp Turciju, Irāku un Sīriju, kā arī Irānu.
reptilis
nu nu