Parādē Bagdādes centrā piedalījās Irākas premjerministrs Haiders al Abadi un drošības spēku augstākie komandieri. Premjers svētdienu pasludinājis par valsts svētkiem.
Abadi sestdien paziņoja, ka karš ar teroristisko grupējumu Islāma valsts ir beidzies un ka irākiešu spēki ir pilnībā atguvuši kontroli pār robežu ar Sīriju.
"Mūsu spēki pilnībā kontrolē Irākas-Sīrijas robežu, un es tāpēc pasludinu kara beigas pret Islāma valsti," preses konferencē Bagdādē pavēstīja Abadi.
ASV Valsts departaments cildināja džihādistu okupācijas beigas, vienlaikus brīdinot, ka cīņa nav galā.
"Savienotās Valstis pievienojas Irākas valdībai, uzsverot, ka Irākas atbrīvošana nenozīmē, ka cīņa pret terorismu vai pat cīņa pret Islāma valsti būtu galā," norādīja Valsts departamenta pārstāve sakariem ar presi Hetere Nauerta.
Islāma valsts joprojām rada draudus, jo ekstrēmistiem neapdzīvotos tuksneša apvidos ir bruņojuma slēptuves, brīdināja džihādistu grupējumu eksperts Hišams al Hašemi.
Islāma valsts vēl 2014.gadā valdīja pār septiņiem miljoniem cilvēku un kontrolēja apmēru ziņā Itālijai pielīdzināmu teritoriju - plašus apvidus Sīrijā un aptuveni trešo daļu Irākas.
Arī robežas Sīrijas pusē Islāma valsts pakļauta milzu spiedienam.
Tur Sīrijas valdības karaspēks un ASV atbalstītie kurdu karotāji turpina operācijas, lai no Islāma valsts džihādistiem, kas ir padzīti no visām pilsētām, atbrīvotu Eifratas ielejas lauku apvidus.
Vienlaikus Islāma valsts kaujiniekiem pēc sadursmēm ar citiem džihādistiem izdevies sagrābt teritorijas Sīrijas Idlibas provincē, sestdien ziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights. No šī reģiona Islāma valsts tika padzīta pirms četriem gadiem.
Islāma valsts vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur "kalifātu" un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.
Aktivizējoties operācijām pret Islāma valsti, grupējums tagad zaudējis teju visas agrākās teritorijas.
Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.