Nemiernieku preses pārstāvis paziņojis, ka uzbrukumi bija "legāla atbilde" uz Saūda Arābijas vadīto militāro kampaņu pret hutiešiem Jemenā.
"Mēs solām Saūda Arābijas režīmam, ka mūsu nākamās operācijas būs plašākas un sāpīgākas," viņa teikto citēja hutiešus atbalstošais televīzijas kanāls Al Masirah.
Pēc uzbrukumiem ugunsgrēki izcēlās Saūda Arābijas valstij piederošās enerģētikas kompānijas Saudi Aramco naftas pārstrādes rūpnīcā Abkaikā, kas ir pasaulē lielākā, un naftas atradnēs Huraisā, informēja Saūda Arābijas Iekšlietu ministrijā.
Amatpersonas norādījušas, ka ugunsgrēki tika kontrolēti.
Saūda Arābija ir pasaulē lielākā naftas eksportētāja, bet valsts televīzijas kanāls Al Ekhbariya vēstīja, ka uzbrukumu un ugunsgrēku dēļ nav radīti traucējumi karalistes naftas eksportā.
Savukārt privātais televīzijas kanāls Al Arabiya vēstīja, ka uzbrukumā neviens nav gājis bojā.
Pēdējo mēnešu laikā hutiešu nemiernieki ir īstenojuši vairākus pārrobežu raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumus Saūda Arābijas gaisa spēku bāzēm un citiem objektiem. Nemiernieki uzstāj, ka tā ir atriebība par Saūda Arābijas vadītajiem gaisa triecieniem pret nemiernieku kontrolētām teritorijām Jemenā.
Jemena ir viena no arābu pasaules nabadzīgākajām valstīm. Kopš 2014.gada beigām tur turpinās varas cīņas starp hutiešiem un Saūda Arābijas atbalstītu valdību.
Saūda Arābija bažījas, ka hutieši tās reģionālajai ienaidniecei Irānai sniegs stratēģiski nozīmīgu ietekmi Arābijas pussalā.
Nemiernieki pašlaik kontrolē Jemenas galvaspilsētu Sanu un citas vietas valstī.
Saspīlējums Persijas līcī ir pieaudzis kopš maija. ASV prezidents Donalds Tramps jūnijā pēdējā brīdī atsauca gaisa triecienus pret Irānu, kuru vainoja par ASV bezpilota lidaparāta notriekšanu.
ASV un Saūda Arābija arī vainoja Irānu par vairākiem uzbrukumiem tankkuģiem Persijas līcī, kas notika šovasar.