Jāatgādina, ka ASV notrieca Sīrijas kara lidmašīnu pēc tam, kad tā bija nometusi bumbas uz ASV atbalstīto Sīrijas Demokrātisko spēku pozīcijām Rakas provincē. Tā bija pirmā reize kopš 1999. gada, kad ASV iznīcinātāji notriekuši citas valsts bruņoto spēku lidmašīnu.
Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Sergejs Ribakovs notikušo nodēvējis par "agresijas aktu" un kritizējis ASV par starptautisko likuma normu pārkāpšanu.
Krievija paziņoja, ka jebkurš koalīcijas lidaparāts, tātad arī ASV lidmašīnas, kas lidos uz rietumiem no Eifratas, tiks izsekots kā potenciāls mērķis - gan ar kara lidaparātiem, gan raķešu sistēmām -, taču neminēja to, vai ir reāls scenārijs, kad pret kādu no koalīcijas lidaparātiem tik tiešām tiek pielietots spēks, vēsta ziņu aģentūra Reuters.
Krievijas ārlietu ministrija brīdinājusi, ka pēc notikušā pārtrauks darbības koordināciju ar ASV - šim nolūkam pirms astoņiem mēnešiem tika ieviesta speciāla komunikācijas līnija, lai tādējādi izvairītos no iespējamām ASV un Krievijas kara aviācijas sadursmēm un citiem bīstamiem incidentiem Sīrijas gaisa telpā. Vēl pirmdien ASV ģenerālis Džozefs Danfords apgalvoja, ka komunikācija ar Krieviju nav pārtraukta un minētais kanāls tiks izmantots, lai deeskalētu situāciju pēc Sīrijas Su-22 notriekšanas.
"Esmu pārliecināts, ka mēs aizvien uzturam kontaktus starp koalīcijas komunikācijas centru un Krievijas operāciju centru. Domāju, ka sliktākais, ko jebkura no pusēm tagad var izdarīt, ir uz notikušo reaģēt pārspīlēti saasināti," uzskata Danfords.
Jāatgādina, ka Krievija jau reiz draudēja komunikācijas kanālu slēgt - tas notika aprīlī pēc tam, kad Tramps deva "zaļo gaismu" plaša mēroga raķešu triecienam, vērstam pret Sīrijas režīma aviobāzi. Toreiz Maskava neīstenoja draudus un kanāls sarunām starp abām lielvarām palika atvērts.
ZUS
Vasja
Hardijs