Taču Maskava paziņoja, ka Haftars piekritis ievērot ugunspārtraukšanu, par ko vienošanās stājās spēkā nedēļās nogalē.
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs uzsvēra, ka Maskava turpinās vidutājas centienus.
Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova paziņoja, ka Haftars pirmdienas vakarā lūdzis, lai viņam līdz otrdienas rītam ļauj iepazīties ar vienošanos, kuru jau parakstījis Tripolē bāzētās valdības vadītājs Fajezs as Sarradžs, tomēr viņš Krievijas galvaspilsētu pametis, vienošanos neparakstot.
Krievijas armija savukārt atklāja, ka Haftars lūdzis divas dienas laika, lai apsvērtu piedāvāto vienošanos un apspriestu to ar sabiedrotajiem cilšu līderiem.
Divas Lībijas delegācijas pirmdien Maskavā vairākas stundas pavadīja, cenšoties panākt vienošanos par nosacījumiem pastāvīgam pamieram Lībijā.
Krievijas un Turcijas ārlietu un aizsardzības ministri darbojās kā vidutāji sarunās, kurās pretējās puses tiešā veidā nekontaktējās, tomēr Maskava norādīja, ka esot panākts "progress" un ka Haftars uz pamiera dokumentu raugoties "pozitīvi".
Krievijas mediji, atsaucoties uz Lībijas avotiem, vēlāk ziņoja, ka Haftara lidmašīna pametusi Krieviju, pēc tam kad nebija izdevies panākt pastāvīgu vienošanos.
Atsaucoties uz Haftaram pietuvinātu avotu, ziņu aģentūra RIA Novosti vēstīja, ka komandieris nav parakstījis dokumentu, jo tajā nav bijis noteikts termiņš, līdz kuram jāizformē grupējumi, kas atbalsta Tripoles valdību.
Kopš 2011.gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.
Tripoles valdību atzīst ANO un atbalsta Turcija un Katara, bet Tubrukas valdību atbalsta Ēģipte, Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti (AAE). Pastāv spēcīgas aizdomas, ka arī Krievija atbalsta Haftara spēkus, lai gan Maskava noliedz, ka tai būtu kāda loma Lībijas konfliktā.
Situācija Lībijā saasinājās pagājušajā gadā, kad Haftara spēki aprīlī sāka uzbrukumu Tripoles ieņemšanai. Konfliktu sarežģījusi ārvalstu spēku iejaukšanās, arī AAE un Krievijas algotņi, kas atbalsta Haftaru.
Turcija ir nosūtījusi uz Lībiju 35 karavīrus, un paziņojusi, ka tie nodarbojas ar apmācību un koordinēšanu, atbalstot Tripoles valdību. Ankara apgalvo, ka šie karavīri kaujās nepiedalīsies.
Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdoans otrdien sacīja, ka nekavēsies "dot mācību" Haftaram, ja viņš pēc pamiera sarunu pamešanas Maskavā atsāks kaujas.
"Mēs pučistam Haftaram nekautrēsimies dot pelnīto mācību, ja viņš Lībijā turpinās uzbrukumus leģitīmajai valdībai un mūsu brāļiem," uzrunā Ankarā savas partijas sanāksmē, kas tika pārraidīta televīzijā, sacīja Erdoans.
Viņš pavēstīja, ka situācija Lībijā tiks apspriests sestdien sarunās Berlīnē, piedaloties Eiropas, Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīm, kā arī ANO, Eiropas Savienībai (ES), Āfrikas Savienībai un Arābu valstu līgai.
(papildināta visa ziņa)
rekur
utt
Zemessargs