„Referendums ir noticis, tautas aktivitāte bija lieliska,” teikts ministrijas paziņojumā, uz kuru atsaucas aģentūra. Vienlaikus paziņots, ka balsu skaitīšana tiks pabeigta vēlāk.
Jaunās konstitūcijas galvenā atšķirība no spēkā esošā pamatlikuma ir astotā panta jauna redakcija. Spēkā esošajā konstitūcijā nostiprināts partijas Baath, kuras priekšgalā atrodas valsts prezidents, valdošais stāvoklis, savukārt jaunā konstitūcija paredz vienādas iespējas visām Sīrijas politiskajām partijām.
Mainīt konstitūciju valsts prezidents Bašars Asads ierosināja pēc tam, kad 2011. gada martā Sīrijā sākās plašas pret valdību vērstas demonstrācijas, kuras pārauga opozicionāru sadursmēs ar valdības spēkiem. Pēc cilvēktiesību aizstāvju organizāciju datiem, 11 mēnešu laikā Sīrijā gājuši bojā vairāk nekā 7500 opozicionāru un civiliedzīvotāju, savukārt amatpersonas ziņo par vairāk nekā 2000 bojā gājušajiem valdības spēku rindās.
Neilgi pirms referenduma norises dienas Sīrijas karaspēks sāka dzīvojamo rajonu apšaudi pilsētās, kuras tiek uzskatītas par opozīcijas atbalsta punktiem. Konkrētāk, artilērijas apšaužu rezultātā gāja bojā vairāki simti Homsas iedzīvotāju. Pēc tam daudzas valstis, kā rietumvalstis, tā arābu valstis, pieprasīja tūlītēju B. Asada demisiju. Tāpat daļa opozīcijas kustību aicināja boikotēt referendumu, bet ASV oficiāli nodēvēja B. Asada iniciatīvu par „ņirgāšanos par Sīrijas revolūciju”.
Pats Sīrijas prezidents, kā vēsta AFP, piedalījās 26.februāra balsošanā. Atbalstītāju pūļa pavadībā ieradies vēlēšanu iecirknī, viņš paziņoja, ka pret Sīriju tiek vests informatīvais karš.