Lai musulmaņu valstī ar striktām, reliģijas diktētām normām stadionos varētu uzņemt sievietes, tie speciāli sagatavoti - izveidotas atsevišķas, norobežotas vietas tribīnēs, tāpat sievietēm izveidotas atsevišķas kafejnīcas un lūgšanu istabas.
Valsts sporta nozares amatpersonas norādīja, ka uz nākamo sezonu sieviešu uzņemšanai tiks sagatavoti arī pārējie stadioni.
"Izdarīts viss, lai radītu pievilcīgu vidi ģimenēm un nodrošinātu visu nepieciešamo [sieviešu] privātuma garantēšanai stadionos," minēts valsts augstākās sporta institūcijas izplatītā paziņojumā.
Piektdien sievietēm klātienē iespējams vērot maču starp diviem vietējiem futbola klubiem, bet sestdien laukumā sieviešu skatītāju klātbūtnē izies viens no valsts vadošajiem klubiem Al-Ittihad. Klubs ar sociālo tīklu starpniecību paudis atbalstu karalistes lēmumam atļaut sievietēm apmeklēt mačus, ievietojot tīmeklī attēlu, kurā redzama sievietes seja, nokrāsota kluba logo krāsās.
الاتحادي والاتحادية هما سند هذا النادي، فالنجاح لا يكتمل إلا بهم وباتحادهم لخدمة هذا الكيان العريق، بكم يكتمل المشهد.#اتحادي_قول_وفعل#روح_الاتحاد#فريقي pic.twitter.com/CLMWwjqdRn
— نادي الاتحاد السعودي (@ittihad) January 9, 2018
Tvītā pausts, ka "kluba fani, gan sievietes, gan vīrieši, ir kluba atbalsts" un "ar jums [sievietēm], aina ir pabeigta".
Šis ir vēl viens solis Saūda Arābijas elites centienos "modernizēt valsts sabiedrību". Vēl nesen tika paziņots par vēsturisku lēmumu atļaut sievietēm šajā valstī iegūt autovadītāja apliecību. Sievietes pie automašīnu stūres Saūda Arābijā varēs sēsties, sākot no šā gada jūnija, un, piemēram, tādi taksometru pakalpojumu sniedzēji kā Uber un Careem jau uzsākuši sieviešu-šoferu rekrutēšanu.
NAV VIENALGA