Erdogans arī agrāk nav izrādījis sajūsmu par sociālajiem tīkliem, saucot tos par "lielāko sabiedrības nepatikšanu cēloni", taču pirms svētdien gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām viņš nolēma apklusināt tviteri, kurā pēdējās nedēļās publicētas ziņas par korupciju premjeram pietuvinātās aprindās. Premjers internetā izplatītās ziņas sauc par safabricētām.
Twitter bloķēšana izsauca plašu neapmierinātību Turcijas sociālo mediju lietotāju vidū, kas nekavējās iziet ielās, lai protestētu pret lēmumu. Taču Erdoganam neizdevās atturēt turkus no tvītošanas, jo sociālo mediju lietotāji atrada veidus, kā piekļūt bloķētajai vietnei.
Tvītotāji ķērās pie virtuālā privātā tīkla (VPN) un DNS protokola vai pieslēdzās Tor tīklam, kas ļauj sērfot internetā anonīmi. Aktīvisti Turcijas lielākajās pilsētās pat uz ēku sienām uzrakstīja instrukcijas, kā piekļūt vietnei. Padomi, kā apiet aizliegumu, plaši cirkulēja arī citos sociālajos medijos, un pretēji gaidītajam pieklusumam valstī strauji auga tvītu skaits.
Pat vairāki Erdogana sabiedrotie apgāja aizliegumu. Ankaras mērs Melihs Gokdžeks ietvītoja smaidiņu un atzina, ka ar tehnoloģisku viltību piekļuvis mikroblogošanas vietnei. Pat premjera Taisnīguma un attīstības partijas (AKP) jauniešu atzars ietvītoja Erdogana nedēļas darba plānu, un vietnē aktīva bija arī valsts ziņu aģentūra.
Plašāk lasiet Signes Apsītes rakstā Turcijas premjera karš pret Twitter ceturtdienas, 27.marta, laikraksta Diena 12.-13.lpp.!