Sīrijas valdība un opozīcija operācijas izjukšanā apsūdz viena otru.
Nemiernieku snaiperi līdzās frontes līnijas šķērsošanas punktam apšaudījuši autobusus, kas tur gaidījuši uz evakuējamo cilvēku ierašanos, vēsta Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA. Apšaudē neviens cilvēks nav nogalināts.
Nemiernieki pārkāpuši "evakuācijas vienošanos, mēģinot izvest smago bruņojumu un gūstekņus", norāda SANA.
Palīdzības organizāciju pārstāvjiem likts pamest austrumu Alepo pēc tam, kad evakuācija no nemiernieku kvartāliem apturēta, apliecināja Pasaules Veselības organizācijas (WHO) amatpersona.
Operācija apturēta, izraisoties domstarpībām par cilvēku evakuāciju no diviem nemiernieku aplenktiem valdības atbalstītāju ciematiem Idlibas provincē, sacīja Sīrijas parlamenta deputāts Ferass Šehabi.
"Operācija tika apturēta Fuas un Kefrajas dēļ, Nemiernieki neļauj cilvēkiem tos [ciematus] pamest," sacīja deputāts.
Nemiernieku grupējuma Noureddine al Zinki pārstāvis Jasers al Jusefs savukārt apsūdzēja valdību un tās sabiedrotos šiītu kaujiniekus, ka viņi esot bloķējuši ceļu konvojam no austrumu Alepo.
Vienlaikus ar operācijas apturēšanu evakuācijas rajonā bija dzirdami sprādzieni, paziņoja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR), tuvākas detaļas nesniedzot.
SANA vēl pirms evakuācijas apturēšanas piektdien ziņoja, ka pēdējo 24 stundu laikā no Alepo austrumiem evakuēti 8079 nemiernieku kaujinieki un civilisti.
Nemiernieku kontrolē Alepo austrumos šobrīd atrodas vien divi kvadrātkilometri jeb 2% no agrāk kontrolētajiem rajoniem.
Alepo austrumdaļa nemiernieku rokās nonāca 2012.gadā, bet 22.septembrī sākās režīma spēku operācija tās atgūšanai, ko atbalstīja arī Krievijas kara aviācija.
Krievija Rietumu pārmetumus par piedalīšanos Alepo operācijā noraidījusi un uzsver, ka viens no nemiernieku grupējumiem, pret kuriem šajā pilsētā izvērsts uzbrukums, ir ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautais džihādistu grupējums Al Nusra.
Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.
Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 300 000 cilvēku.