Viņš uzsvēra, ka iznīcināti 100% ķīmisko ieroču.
Tomēr OPCW joprojām rada bažas saņemtie ziņojumi un liecības par zarīna gāzes, iprīta un hlora izmantošanu pilsoņkarā, kas Sīrijā plosās kopš 2011.gada.
Saskaņā ar vienošanos, kuru 2013.gada septembrī izdevās panākt ar ASV valsts sekretāra Džona Kerija un Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova starpniecību, Sīrija atzina, ka tai pieder vairāk nekā 1000 tonnas ķīmisko ieroču, un piekrita tos visus nodot iznīcināšanai.
Vienošanās atturēja ASV no uzlidojumu sākšanas Damaskai pēc tās tuvumā notikušā zarīna gāzes uzbrukuma nemiernieku kontrolētajiem apgabaliem. Uzbrukumā dzīvību zaudēja simtiem mierīgo iedzīvotāju. Sīrijas opozīcija un Rietumi uzbrukumā vainoja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.
Saskaņā ar vienošanos visu Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu bija paredzēts iznīcināt līdz 2014.gada 30.jūnijam un visas ķimikālijas - līdz 2014.gada 31.decembrim. Tomēr realitātē notika ievērojama novirzīšanās no grafika.
OPCW paziņojumā teikts, ka pēdējos Sīrijas uzrādītos ķīmiskos ieročus iznīcinājusi ASV firma Veolia savā bāzē Teksasā.
Līdz ar to noslēgusies visu Sīrijas režīma deklarēto ķīmisko ieroču iznīcināšana, paziņoja OPCW.
Kopumā no Sīrijas izvestas 1300 tonnas ķīmisko ieroču, no kuriem vairums neitralizēti uz ASV karakuģa MV Cape Ray, kur tie pārvērsti mazāk kaitīgās vielās.