Šī raksta pirmo daļu, kurā apskatījām tauku dedzinātājus, detoksa tējas, pīpējamos vitamīnus, kolagēnu, vitamīnu kompleksus un zivju eļļu, meklējiet pagājušā gada jūnija numurā vai portālā diena.lv.
Kas ir uztura bagātinātāji?
Ātri atcerēsimies svarīgāko, kas jāzina par šo parādību. Uztura bagātinātāji ir preparāti ikdienas uztura papildināšanai. Tie var būt koncentrēti vitamīni un minerālvielas vai kādas citas augu vai dzīvnieku izcelsmes vielas, kam paredzama labvēlīga ietekme uz veselību. Uztura bagātinātājus tirgo dažādās formās – kapsulās, tabletēs, pastilās, dražejās, pulveros, ampulās, pilināmās pudelītēs. Ražotāju fantāzija ir bezgalīga. Taču ne viss, kas ir kapsulā, drīkst sevi godāt šajā jēdzienā. Uztura bagātinātājam jābūt skaidri norādītai devai, lietošanas biežumam, kā arī solīt drīkst tikai tādu labumu, kas nav pretrunā ar veselo saprātu. Latvijā legālie preparāti atrodami Uztura bagātinātāju reģistrā, ko uztur Pārtikas un veterinārais dienests. Ja savas vitamīnu ripas tur redzi, vari būt drošs, ka prece ir legāla. Tomēr, pasūtot no interneta veikaliem, caur katalogiem vai izplatītājiem, nekad nezināsi, vai neuzrausies uz krāpniekiem, kuri tirgo vai nu tukšu gaisu, vai ar smagajiem metāliem, kaitīgām vielām vai pat narkotikām piesārņotu produkciju.
Visu rakstu lasiet žurnāla Sporta Avīze februāra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!