Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Blūms palīdz Panathinaikos uzvarēt Eirolīgas mačā; Dāvim Bertānam zaudējums

Zaudējumu spraigā ULEB Eirolīgas basketbolā mačā ceturtdien piedzīvojusi latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Spānijas komanda Vitorijas Laboral Kutxa, kas izbraukumā ar 79:80 (15:20, 18:21, 21:20, 25:19) piekāpās Lietuvas klubam Klaipēdas _Neptunas.Vēl nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām Laboral Kutxa_ atradās iedzinējos ar 12 punktu deficītu (54:66), taču dažu minūšu laikā zaudēto prata atgūt un panākt neizšķirtu 68:68.

Pēc tam gan Klaipēdas klubam izdevās gūt piecus punktus pēc kārtas, bet mazāk kā divas minūtes līdz pamatlaika izskaņai vadībā jau atradās Laboral Kutxa - 75:73. Tiesa, Neptunas nepadevās un 13 sekundes pirms beigām guva uzvaras grozu, kad ar diviem punktiem izcēlās Sims Galdiks.Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 24 minūtes un 35 sekundes, kuru laikā guva astoņus punktus. Latvietis realizēja divus no četriem divpunktu metieniem, taču iemeta tikai vienu no desmit tālmetieniem un realizēja vienīgo soda metienu.Tāpat Bertāna rēķinā sešas atlēkušās bumbas, viena kļūda, piecas piezīmes un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas lika tikt pie -1 efektivitātes punkta.Lielisku spēli Laboral Kutxa rindās tikmēr aizvadīja francūzis Tomā Ertels, kurš iemeta 31 punktu, turklāt realizēja astoņus no desmit tālmetieniem.Šīs sezonas sešās ULEB Eirolīgas spēlēs Laboral Kutxa guvuši divas uzvaras, kas tai liek ieņemt piekto vietu D apakšgrupā, kamēr to apsteigusi Neptunas, kam par uzvaru vairāk.Tikmēr pie panākuma ceturtdien tikusi Latvijas izlases kapteiņa Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu Panathinaikos, kas izbraukumā ar 79:69 (25:22, 19:11, 17:18, 18:18) pārspēja Polijas klubu Zgoželecas _PGE Turow._Blūms šajā mačā laukumā pabija 19 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus, realizējot abus izmestos tālmetienus, taču grozam secen raidot vienīgo divpunktu raidījumu. Tāpat latvieša rēķinā divas atlēkušās bumbas, divas kļūdas, trīs piezīmes un divi efektivitātes punkti.Panathinaikos sastāvā 21 punktu guva Lūkass Mavrokefalidis, tādejādi kļūstot par cīņas rezultatīvāko basketbolistu.Ar četrām uzvarām sešos mačos Panathinaikos C apakšgrupas kopvērtējumā atrodas otrajā vietā, piekāpjoties vien slavenajam Spānijas klubam Barcelona, kas sešu spēļu laikā nav izjutusi zaudējuma rūgtumu.Pašlaik 32 gadus vecais Blūms ar Panathinaikos 2.oktobrī noslēdza līgumu uz diviem mēnešiem pēc sistēmas 1+1, jo komandā bija nepieciešams aizvietotājs savainotajam amerikāņu saspēles vadītājam Demarkusam Nelsonam. Pēcāk latvietis vienošanos pagarināja uz līgumā iekļauto otro mēnesi, bet tagad noslēdzis vienošanos līdz sezonas beigām ar iespēju to pagarināt vēl uz vienu gadu.Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas sadalītas četrās grupās, aizvadīs divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificēsies katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas tiks dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē nākamā gada maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.