Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 1. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars

Valsts spēcīgāko dāmu basketbola komandu kārtējo reizi noskaidros Cēsu un TTT Rīga duelī

Uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) pusfināla sērijas otrajā mačā ceturtdien guva Cēsis komanda, kas ar 63:53 (14:22, 18:6, 22:11, 9:14) izbraukumā pieveica RSU/Merks spēlētājas, tādejādi iekļūstot turnīra finālā, kur tiksies ar TTT Rīga basketbolistēm.Lai gan pirmajā spēles ceturksnī pārākas bija mājinieces, tomēr Cēsu basketbolistes saņēmās un otrās ceturtdaļas sestajā minūtē jau panāca neizšķirtu (22:22).

Cēsnieču dominance laukumā turpinājās arī trešajā ceturtdaļā, pēc kuras rezultāts jau bija 54:39 viesu komandas labā.Lai gan ceturtajā spēles nogrieznī aktīvākas bija mājinieces, tomēr viesu basketbolistēm izdevās pārsvaru noturēt un Cēsis svinēja uzvaru ar 63:53.Rezultatīvāka spēlētāja uzvarētāju rindās bija Zane Jākobsone, kurai 16 punkti un piecas bumbas zem groziem. Debiju cēsnieču rindās šodien piedzīvoja ilggadējā Austrālijas izlases saspēles vadītāja Kristena Vīla, kura komandai pievienojās marta vidū. Savā pirmajā mačā Vīlai 11 gūti punkti, astoņas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.Tikmēr RSU/Merks rindās izcēlās Kate Aizsila, kurai 15 punkti, septiņas bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles.Pirmajā sērijas mačā pašreizējās valsts vicečempione Cēsis bija pārāka ar 75:50. Līdz ar to sērijā līdz diviem panākumiem cēsnieces triumfēja ar 2-0.Kā ziņots, otrdien LSBL finālu sasniedza pašreizējās valsts čempiones TTT Rīga.Pusfināla sērijas otrajā mačā rīdzinieces izbraukumā ar 88:46 pieveica Latvijas Universitātes (LU) komandu, sērijā līdz divām uzvarām gūstot virsroku ar 2-0.Kā zināms, _TTT Rīga _pagājušajā nedēļā uzvarēja Latvijas un Igaunijas apvienotajā sieviešu basketbola čempionātā, finālā pārspējot Cēsis komandu. Savukārt pērn rīdzinieces atguva Latvijas čempioņu troni, kas divus gadus pēc kārtas piederēja cēsniecēm.