Kā zināms, BBC un "BuzzFeed" veiktajā izpētē secināts, ka pēdējās desmitgades laikā 16 pasaules ranga pirmā piecdesmitnieka tenisisti tiek turēti aizdomās spēļu sarunāšanā. Zīmīgi, ka to vidū ir arī "Grand Slam" turnīru uzvarētāji.
Ziņojumā teikts, ka neviens no šiem spēlētājiem nav saņēmis sankcijas, kā arī puse no viņiem piedalās Austrālijas atklātajā čempionātā, kas sākās pirmdien. Neviena spēlētāja vārds, kuri iesaistīti maču rezultātu manipulēšanā, nav izskanējis publiski.
"Labprāt dzirdētu vārdus. Tas tad vismaz būtu konkrēti un par to varētu debatēt. Vai tas bija spēlētājs? Vai tā bija atbalsta komanda? Kurš tas bija? Vienspēļu vai dubultspēļu spēlētājs? Kurā "Grand Slam" turnīrā?" sprieda Federers.
"Tas ir ļoti nopietni un svarīgi, lai saglabātu godīgumu mūsu sportā. Cik tālu tas ies? Jo tālāk, jo vairāk es būšu pārsteigts," piebilda pieredzējušais Šveices tenisists, kurš uzsācis cīņu par Austrālijas atklātā čempionāta piekto titulu.
Jau ziņots, ka Federers pirmdien Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā ar 6-2, 6-1, 6-2 pārliecinoši uzveica gruzīnu Nikolozu Basilašvili, kurš ATP rangā ieņem 118.vietu.
Pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs pirmdien pēc uzvaras Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā atklāja, ka viņam 2007.gadā turnīrā Sanktpēterburgā par zaudējumu pirmās kārtas mačā piedāvāja 200 000 ASV dolāru kukuli.
Tiesa, neviens no 16 aizdomās turētajiem tenisistiem nav saskāries ar kādām sankcijām, taču Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) vadītājs Kriss Kermode noliedzis, ka spēļu manipulācijas gadījumi būtu speciāli slēpti.
BBC un "BuzzFeed" informāciju ieguvuši, kad viņiem bija iespēja piekļūt slepeniem failiem, kur paustas detaļas par spēļu sarunāšanu un apzinātu to zaudēšanu. Tenisistiem augstākā līmeņa turnīros par sarunātu spēli totalizatoru sindikāti piedāvājuši vismaz 50 000 dolāru (46 000 eiro). Nopludinātie materiāli iekļāvuši informāciju arī par pretrunīgi vērtētā krieva Nikolaja Davidenko 2007.gadā piedzīvoto zaudējumu pret argentīnieti Martinu Vasalo. Tieši Krievijas sportists savulaik tika minēts kā viens no augstākā līmeņa tenisistiem, kurš iesaistīts spēļu sarunāšanā.
Vēl 2008.gadā izmeklēšanas dokumentos bija norādīta nepieciešamība pārbaudīt 28 tenisistus, taču vēlāk rezultātu par izmeklēšanu tā arī nebija.
Kā norāda viens no izmeklētājiem Marks Filipss, kurš pārbaudes veica 2007.gadā, tobrīd kodols sastāvējis no desmit aizdomīgiem tenisistiem, kuri bijuši problēmas sakne, turklāt pierādījumi bijuši ļoti spēcīg