Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Kamaniņu sporta divniekam Gudramovičam/Kalniņam trešā vieta Nāciju kausa sacensībās Vinterbergā

Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piektdien izcīnīja trešo vietu Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas trešā posma Nāciju kausa sacensībās.Nāciju kausa sacensībās Latvijas duets trasi veica 44,301 sekundē, pārliecinoši nodrošinot vietu pamatsacensībās, kur viņiem pievienosies arī Andris un Juris Šici.

Tikmēr Nāciju kausa vīriešu konkurencē ceturto vietu izcīnīja Inārs Kivlenieks, kurš finišēja pēc 53,197 sekundēm. Līdzās viņam ar 18.labāko rezultātu pamatsacensībām kvalificējās arī Kristaps Mauriņš, kura laiks trasē bija 53,470 sekundes. Artūrs Dārznieks tikmēr ierindojās 34.vietā 50 finišējušo sportistu konkurencē un pamatsacensībās neiekļuva.Pie automātiskas vietas dalībai sacensībās ticis Mārtiņš Rubenis.Savukārt sieviešu konkurencē Latviju pamatsacensībās pārstāvēs vienīgi Elīza Tīruma, jo Ulla Zirne Nāciju kausā ieņēma 26.vietu starp 37 sportistēm un gaidāmajām sacīkstēm nekvalificējās.Sestdien norisināsies sacensības divniekiem un vīriem, bet svētdien notiks sieviešu un jaukto stafešu komandu sacensības.Kopvērtējumā pēc diviem posmiem divniekos Šici ar 78 punktiem ieņem dalītu devīto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš ar 36 punktiem atrodas 23.pozīcijā. Vīriem Rubenis ar nopelnītiem 66 punktiem atrodas 11.vietā, Kivlenieka rēķinā 44 punkti un 18.pozīcija, bet aiz viņa uzreiz seko Mauriņš, kuram par diviem punktiem mazāk. Savukārt sievietēm Tīruma kopvērtējumā ar 83 punktiem ieņem devīto vietu, bet Zirne iekrājusi 47 punktus, kas ļauj ieņemt 19.pozīciju.Pēc posma Vinterbergā kamaniņu braucēji līdz decembra vidum ik pēc nedēļas aizvadīs sacensības arī Vistlerā un Pārksitijā. Pēc gadu mijas pasaules vadošie kamaniņu braucēji tiksies arī Kēnigzē, Oberhofā un Altenbergā, bet 25. un 26.janvārī Pasaules kausa noslēdzošais, devītais, posms, kas vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāts, risināsies Siguldā.Soču olimpiskās spēles notiks no 2014.gada 7. līdz 23.februārim, bet kamaniņu sacensības sāksies jau 8.februārī ar vīriešu vieninieku sacensībām.