Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Maijai Tīrumai 18.vieta Pasaules kausa pirmajā posmā kamaniņu sportā

Latvijas kamaniņu braucēja Maija Tīruma sestdien ierindojās 18.vietā Īglsas trasē Austrijā notikušajās Pasaules kausa sezonas pirmā posma sacensībās.

Savukārt M.Tīrumas jaunākā masa Elīza Tīruma izcīnīja 22.vietu 24 sportistes konkurencē.

Pirmajā braucienā M.Tīruma uzrādīja 20.rezultātu, bet otrajā viņa savas pozīcijas uzlaboja, trasi veicot ar 14.labāko laiku. Savukārt E.Tīruma pēc 14.vietas pirmajā braucienā otrajā uzrādīja sliktāko rezultātu un savas pozīcijas zaudēja.

Par Pasaules kausa sezonas pirmā posma uzvarētāju kļuva Vācijas pārstāve Anke Višņevski, kura divu braucienu summā par 0,074 sekundēm apsteidza savu tautieti Natāliju Geisenbergeri. Savukārt trešajā pozīcijā ierindojās kanādiete Aleksa Gouga.

M.Tīruma uzvarētājai divu braucienu summā zaudēja 0,929 sekundes, bet E.Tīruma - 1,244 sekundes.

Tikmēr pēdējo piecu gadu Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāja Tatjana Hifnere no Vācijas ierindojās ceturtajā vietā.

Piektdien notikušajās Nāciju kausa sacensībās E.Tīruma ierindojās devītajā pozīcijā, bet M.Tīruma ieņēma 16.vietu, kļūstot par pēdējo sportisti, kura iekļuva pamatsacensībās. Savukārt vien 0,002 sekundes M.Tīrumai zaudēja jaunā latviete Ulla Zirne, kas viņai deva 17.vietu un neļāva piedalīties pamatsacensībās.

Sieviešu konkurencē Nāciju kausā uz starta izgāja 44 sportistes.

Vēlāk sestdien trasē dosies divnieku ekipāžas vīriešiem. Tajās Latviju pārstāvēs Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš.

Pasaules kausa pirmais posms noslēgsies svētdien ar vīriešu sacensībām un stafetes braucieniem. Vīriešu konkurencē Latviju pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis un Kristaps Mauriņš.

Pagājušajā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā labākais no Latvijas sportistiem vīriešu konkurencē bija Kivlenieks, kurš ierindojās 18.vietā, sieviešu konkurencē E.Tīruma ieņēma 14.pozīciju, bet divniekos brāļiem Šiciem 16.vieta.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos, Siguldā sacensības aizvadot 15. un 16.decembrī. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.