"Neviens no Krievijas sportistiem, kuri tiek turēti aizdomās par dopinga lietošanu, nepiedalīsies gaidāmajā pasaules čempionātā," TASS aģentūru informēja federācijas ģenerālsekretārs Sergejs Butovs.
Par aizliegto vielu lietošanu aizdomās tiek turēta Marija Savinova un Jekaterina Poistogova, kuras 2012.gada Londonas olimpisko spēļu 800 metru skrējienā izcīnīja attiecīgi zelta un bronzas godalgas. Abām atlētēm varētu tikt piespriesta četru gadu diskvalifikācija.
Tāpat mūža diskvalifikācija draud skrējēju treneriem Vladimiram Kazarinam un Sergejam Portugalovam, kā arī Krievijas vieglatlētikas federācijas galvenajam ārstam.
Pēdējās nedēļās Starptautiskā Vieglatlētikas savienība (IAAF) nonākusi kritikas krustugunīs pēc Vācijas televīzijas kanāla ARD sadarbībā ar britu laikrakstu Sunday Times radītās dokumentālās filmas, kurā tika ziņots, ka dopings vieglatlētikā ir daudz plašāk izplatīts, nekā līdz šim domāts, - trešdaļai no izturības distanču medaļniekiem pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs laika posmā starp 2001. un 2012.gadu bijušas aizdomīgas asins analīzes.
"Mūsu lēmumu par sportistu neiekļaušanu pasaules čempionāta dalībnieku sarakstā neietekmēja informācija medijos. Tas tika pieņemts, tikai ņemot vērā IAAF noteikumus," norādīja Butovs.
IAAF pieprasījusi Krievijas varas iestādēm sniegt paskaidrojumus par aizdomās turētajiem sportistiem, svētdien norādīja ARD. Tiesa, Krievijas Vieglatlētikas federācija šādus lūgumus nav saņēmusi.
"Neesam saņēmuši nekādu oficiālu vēstuli vai lūgumu no IAAF puses šajā jautājumā," stāstīja federācijas prezidents Vadims Zeļičenoks. "Taču jebkurā gadījumā neviens no nesen diskvalificētajiem sportistiem vai aizdomās turētajiem atlētiem nepiedalīsies Pekinā gaidāmajā pasaules čempionātā."
Kā ziņots, jaunākajā ARD dokumentālajā filmā tika vēstīts, ka žurnālistam anonīmi atsūtīti faili, kuros bijusi IAAF datubāze ar aptuveni 5000 sportistu 12 000 asins testu rezultātiem. Aptuveni 800 sportistiem rezultāti bijuši aizdomīgi, bet 150 no viņiem pēdējā desmitgadē ieguvuši medaļas prestižākajās sacensībās.
Tikmēr Sunday Times bija apkopojuši, ka aizdomīgas bijušas desmit 2012.gada Londonas olimpisko spēļu medaļnieku analīzes. Kaut vieglatlētika jau ilgstoši cīnās ar dopinga problēmu, pašreizējais skandāls varētu kļūt par lielāko vēsturē.
Zīmīgi, ka līdzīgas apsūdzības ARD izvirzīja jau decembrī, kad citā dokumentālajā filmā atklāja aizkulises Krievijas dopinga uzraudzīšanas sistēmā. Tajā par valsts dopinga lietošanas ēnas pusēm atklāti stāstīja bijušais Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbinieks Vitālijs Stepanovs un viņa sieva Jūlija - vidējo distanču skrējēja, kura pašlaik par aizliegto vielu lietošanu izcieš diskvalifikāciju. Šajos materiālos tika uzsvērts, ka dopinga lietošana Krievijas sportā ir kā sērga, uzraugošajām instancēm slēpjot patiesos analīžu rezultātus un iesaistoties korupcijā.
Jaunākā filma bija turpinājusi decembra tematiku un atkal tika intervēta Stepanovu ģimene, kura nu pārcēlusies uz dzīvi Austrijā. Tāpat šajā filmā secināts, ka procentuāli ļoti daudz aizdomīgo rezultātu ir arī Kenijas sportistu vidū.
No 22. līdz 30.augustam Pekinā risināsies pasaules čempionāts vieglatlētikā, turklāt tā laikā gaidāmas arī IAAF prezidenta vēlēšanas, kurā tiks ievēlēts senegālieša Lamīna Djaka aizvietotājs.