LETA jau vēstīja, ka Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs Riodežaneiro olimpisko spēļu priekšvakarā aicina pārskatīt WADA antidopinga sistēmu.
SOK un WADA viedokļi nonāca krustugunīs pēc tam, kad abām organizācijām atšķīrās viedokļi par visas Krievijas komandas diskvalifikāciju no olimpiskajām spēlēm. Ja WADA un vairākas nacionālās antidopinga aģentūras uzskatīja, ka jādiskvalificē visi Krievijas sportisti, tad SOK šādu lēmumu nepieņēma, atstājot to sporta veidu federāciju ziņā.
Rīdijis SOK kritiku uztvēris personīgi, lai gan nenoliedz, ka dažām antidopinga aģentūrām nepieciešamas pārmaiņas.
"Dzirdēju, ka mūsu sistēma ir sabrukusi. Gribu uzsvērt, ka tā visa nav sabrukusi, daļai no tās jāpievērš uzmanība un jāpilnveido," SOK prezidenta izteikumus komentēja Rīdijs.
Pirms trim nedēļām tika publicēts WADA neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.
Rīdijs Krievijas dopinga skandālu nosauca par "satricinājumu visai pasaulei", taču uzteica, ka paši krievi atzīstot problēmu.
"Tas ir ļoti svarīgi, ka Krievija šos ziņojumus nosauca par patiesiem un atzina, ka ir problēmas. Ir jāpaveic liels darbs, lai Krievija atkal būtu uzticama partnere. Nevar tā būt, ka lielākā valsts pasaulē visu laiku neatbilst tīras spēles noteikumiem," uzsvēra Rīdijs.
LETA jau ziņoja, ka SOK izpildkomiteja iepriekš nolēma ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, tiesa, tas noticis ar dažādām atrunām. Kā lēmusi SOK, katrai federācijai būs iespēja individuāli izvēlēties, vai ļaut Krievijas sportistiem startēt Riodežaneiro Olimpiādē. Tā aicinājusi starptautiskās federācijas veikt individuālu analīzi par katra sportista antidopinga vēsturi, turklāt vērā ņemt tikai uzticamās laboratorijās pārbaudītas analīzes.
Tāpat sacensībām nedrīkstēs pieteikt sportistu, kurš karjeras laikā kaut reizi bijis diskvalificēts par dopinga lietošanu, "kaut sods jau ir izciests". SOK uzsvēra, ka katram krievu atlētam jāveic dopinga analīzes sadarbībā ar WADA.
Jau iepriekš Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Iepriekš atļauju startēt Olimpiādē bija saņēmusi vienīgi 25 gadus vecā tāllēcēja Darja Kļišina - divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādīja, ka šī sportiste izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro.
Līdzīgu iespēju ir izmantojušas arī citas starptautiskās federācijas, piemēram, Starptautiskā Svarcelšanas federācija (IWF) no olimpisko spēļu dalībnieku pulka izslēdza visu Krievijas komandu - astoņus sportistus.