Pagājušajā sezonā virslīgā pēdējā vietā finišēja Tukums/2000. Klubam pietrūka vien divu punktu, lai apsteigtu Mettu. Tukumnieki bija apņēmības pilni startēt virslīgā arī nākamajā gadā, un pat tika pieļauta iespēja turnīru turpināt ar 12 komandām – visām iepriekšējām virslīgas sezonas komandām, kā arī ar divu pirmo vietu īpašniecēm no 1. līgas. Tomēr 15. decembrī LFF valdes sēdē tika lemts 2021. gadu aizvadīt desmit komandu turnīrā. Tukums/2000 virslīgas licencei nepieteicās un publiskoja paziņojumu, ka šosezon spēlēs līmeni zemāk, dodot vairāk iespēju kluba jauniešiem.
Licencei pieteicās 11 klubu. Tomēr pieteikties licencei nenozīmē to dabūt, jo jāizpilda milzīga birokrātijas gūzma, lai neatkārtotos FK Venta 2005. gada afēra, kad klubs nāca ar skaļiem lozungiem par septiņu miljonu eiro lielu budžetu, bet nebija nekāda finansiālā pamata. Licence tika atteikta Jelgavai. Tas tika darīts, pamatojoties uz Klubu licencēšanas noteikumu finanšu, personāla administratīvo, sporta un infrastruktūras kritēriju neizpildīšanu. Jelgavai bija grūtības atrast investoru, jo līdzšinējais īpašnieks Māris Peilāns no komandas aizgājis. It kā tika atrasts ārzemju investors, bet nepieciešamo dokumentāciju līdz konkrētajam laikam neizdevās iesniegt. Tomēr klubs turpinās darboties, jo ir attīstīta jauniešu bāze. Par Jelgavu virslīgā ilgāk spēlē vienīgi Ventspils. Augstākajā līgā komanda bija no 2010. gada. Šajā laika posmā klubs četras reizes uzvarējis Latvijas kausā, tostarp no 2014. līdz 2016. gadam trīsreiz pēc kārtas, un divreiz iekļuvis labāko trijniekā virslīgā, 2014. gadā izcīnot bronzu, 2016. gadā – sudrabu.
Šonedēļ tapa skaidrs, ka licence netiks piešķirta arī 1. līgas otrās vietas ieguvējai Audai, kas bija iesniegusi apelāciju. Galvenie trūkumi bija stadions un akadēmija. Klubā trenējas ap 200 bērnu, tomēr tam nav akadēmijas statusa. Auda 1. līgā spēlē jau kopš 2005. gada, kad izkrita no virslīgas, kur startēja no 2002. līdz 2004. gadam. Tas nozīmē, ka virslīgas čempionāts tiks aizvadīts ar deviņām komandām.