Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Ventspils futbolisti svin minimālu uzvaru pār Luksemburgas Jeunesse Esch

Latvijas trešais spēcīgākais futbola klubs Ventspils UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ceturtdien savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Luksemburgas trešo spēcīgāko komandu Jeunesse Esch.

Rezultātu mača desmitajā minūtē atklāja viesu komandas aizsargs Ēriks Hofmans, kurš kuriozā veidā raidīja bumbu savas komandas vārtos.

Pirmajā puslaikā laukuma saimniekiem piederēja ievērojams teritoriālais pārsvars, tomēr netika izmantotas vairākas labas iespējas gūt vēl vismaz vienus vārtus. Īpaši laba iespēja izcelties pirmā puslaika pēdējā minūtē bija Jurijam Žigajevam un Daniilam Turkovam - pirmā sitienu atsita vārtsargs, bet otrā raidījumu no vārtu līnijas izsita pretinieku aizsargs.

Arī otrajā puslaikā pārsvars piederēja ventspilniekiem, kamēr komandas vārtsargam Maksimam Uvarenko tikai divas reizes nācās nopietni iesaisties spēlē. Labākās vārtu gūšanas iespējas neizmantoja krievu leģionārs Eduards Suhanovs, kura sitiens pēc sekmīga izgājiena lidoja vārtiem pāri, un Turkovs, kuram bija iespēja triekt bumbu vārtos no ļoti tuvas distances, tomēr pretinieki briesmas pēdējā mirklī likvidēja.

Ventspils pirmajā kārtā tika galā ar Velsas vicečempioniem Airbus UK, divu maču summā spēlējot neizšķirti 1:1 un iekļūstot nākamajā kārtā, pateicoties vairāk izbraukumā gūtajiem vārtiem. Savukārt Jeunesse Esch divu spēļu summā ar 3:2 negaidīti uzvarēja Somijas pagājušās sezonas trešo labāko vienību Turku TPS.

Savukārt Latvijas vicečempioni un šā brīža virslīgas kopvērtējuma līderi Skonto UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē šodien uzņems Čehijas trešo spēcīgāko komandu Liberecas Slovan.

Pirmajā atlases kārtā Skonto divu spēļu sumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Moldovas trešo spēcīgāko komandu Tiraspol, bet bija pārāka 11 metru sitienu sērijā. Jāizceļ, ka Skonto komanda Eirokausu sacensībās kaut vienu kārtu nebija spējusi pārvarēt piecas reizes pēc kārtas. Savukārt Slovan turnīrā iesaistās no otrās kvalifikācijas kārtas.

Atbildes spēles tiks aizvadītas 25.jūlijā, bet trešajā kārtā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Trešās kvalifikācijas kārtas iespējamos pretiniekus Latvijas klubi uzzinās piektdien, kad notiks izloze.

Kā ziņots, pirmo kvalifikācijas kārtu nespēja pārvarēt Latvijas komanda Liepājas metalurgs, kas pēc neizšķirta divu maču summā 11 metru sitienu sērijā zaudēja Velsas kausa ieguvējiem Prestatinas Town.

UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās.

Sacensību fināls 2014.gada 14.maijā notiks Turīnā.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...